لیگ قهرمانان آسیا

حکم ای‌اف‌سی: باشگاه‌های بدهکار از لیگ قهرمانان محروم خواهند شد

فوتبال ترایب- بنا بر اظهارات رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال، باشگاههایی که به بازیکن یا مربی‌ای بدهکار باشند، حق حضور در لیگ قهرمانان آسیا را ندارند.

احمدرضا براتی حکم تازه کنفدراسیون فوتبال آسیا را اینگونه شرح داد:” چنانچه باشگاهی به بازیکن و مربی بدهی داشته باشد، این باشگاه حق حضور در لیگ قهرمانان آسیا را نخواهد داشت. البته برای این موضوع راه حل هایی نیز وجود دارد.”

او ضمن تایید قانونی این حکم افزود:” مستندات هم کاملا قانونی است. در ماده ۱۲ باشگاه هایی که خواستار مجوز حرفه‌ای هستند نباید بدهی مالیاتی و بدهی به بازیکنان داشته باشند. AFC با همه فدراسیون‌های عضو صحبت کرده و تا ۳۱ آگوست این مهلت را داده که باشگاه‌ها ثابت کنند بدهی‌ها و دیون خود را پرداخت کرده‌اند.”

باشگاه های بزرگ ایران از جمله استقلال و پرسپولیس و تراکتورسازی که نمایندگان ایران در آسیا هستند با پرونده های متعدد مالی در فیفا روبرو هستند که این حکم میتواند حضور آنها در آسیا را به خطر بیندازد.

براتی درباره راهکارهای موجود گفت:” یا باید این بدهی‌ها پرداخت شود یا به نحو دیگری مانند توافق مهلتی برای پرداخت بدهی تعیین شود یا آن را ببخشند. برای فدراسیون فوتبال ایران و کنفدراسیون فوتبال آسیا باید محرز شود که این بدهی پرداخت شده است. اگر این اتفاق نیفتاد متاسفانه امکان خارج شدن آنها از گردونه آسیایی زیاد است و کنفدراسیون فوتبال آسیا در اجرای تصمیمات و قوانین خود قاطع عمل می‌کند.”