پرسپولیس

مرغ سازمان لیگ یک پا دارد: سوپرجام 30 تیرماه

فوتبال ترایب- در حالی که از رییس فدراسیون تا وزارت ورزش با برگزاری دربی آلمان در تاریخ 31 تیرماه موافقت کرده اند، سازمان لیگ هنوز روی حرف خود باقی مانده است و در تازه ترین خبر سایت خود، تاریخ سوپرجام بین پرسپولیس و نفت تهران را 30 تیر اعلام کرده است.

برگزاری دربی در آلمان پیشنهاد عجیبی بود که با اصرار اسپانسر مشترک استقلال و پرسپولیس جدی شد و ابتدا تاریخ 25 تیر برای آن در نظر گرفته شد. بعد از ناهماهنگی هایی که در مسیر کسب مجوزها به وجود آمد، بالاخره دربی تایید شد ولی تاریخ آن یک هفته به تاخیر افتاد.

از طرف دیگر سازمان لیگ بازی سوپرجام بین قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی را برای 30 تیر برنامه ریزی کرده است و اصلا دلش نمیخواهد با به تاخیر افتادن این بازی، برنامه بازیهای هفته های اول و دوم لیگ امسال که به دلیل متصل شدن به جام جهانی، فشرده تر از سالهای قبل است، به تاخیر بیفتد.

دیروز مهدی تاج رییس فدراسیون ضمن اینکه به برگزاری سوپرجام تاکید داشت ولی از دربی آلمان هم حمایت کرد و توپ برنامه ریزی مجدد را به زمین سازمان لیگ انداخت.

سازمان لیگ اما به نظر میرسد هنوز در این مورد مقاومت میکند و قصد ندارد این تاریخ را عوض کند. البته بعید است زور سازمان لیگ به حفظ زمان سوپرجام که عملا برگزاری اش غیر ممکن شده است برسد، مگر اینکه دربی پرحاشیه ناگهان منتفی شود.