پرسپولیس

موافقت فدراسیون فوتبال آلمان با برگزاری دربی در بیله‌فلد

فوتبال ترایب- راینارد گریندل، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، با ارسال نامه ای به مهدی تاج، موافقت این فدراسیون با برگزاری دربی در این کشور را اعلام کرد اما تاکید کرد که این فدراسیون هیچ مسئولیتی در قبال برگزاری این دیدار برعهده نخواهد گرفت؛ ضمن اینکه اعلام کرد که این دیدار نمی تواند پخش تلویزیونی داشته باشد.

بعد از حرف و حدیث های فراوانی که در مورد برگزاری این دیدار مطرح شد، روز گذشته پلیس فدرال آلمان با برگزاری این دیدار موافقت کرد و اکنون نامه رئیس فدراسیون فوتبال این کشور هم که حاکی از موافقت این فدراسیون با برگزاری این دیدار است به دست همتای ایرانی اش رسیده است.

اما نکته قابل توجه اینکه مسئولان ایرانی برگزاری این دیدار، در آخرین اظهارنظر، روز 31 تیر را به عنوان تاریخ برگزاری بازی اعلام کردند اما در نامه ای که راینارد گریندل برای تاج ارسال کرده، تاریخ برگزاری بازی 16 جولای (25 تیر) اعلام شده است.

در این نامه آمده است:”

آقای تاج عزیز

این نامه در پاسخ به نامه روز دهم جولای شما برای برگزاری دیدار دوستانه بین دو تیم ایرانی در آلمان ارسال شده است.
طبق قوانین ما، برگزاری دیدار دوستانه بین دو تیم خارجی یا باشگاه‌هایی که زیر نظر فدراسیون آلمان نیستند، مجاز نیست. پس از دریافت درخواست رسمی شما، ما بار دیگر ظرفیت های برگزاری و همینطور صحبت های لازم با مسئولین مربوطه را انجام دادیم و خوشحالیم که به استحضار برسانیم که اجازه برگزاری این دیدار دوستانه بین دو تیم پرسپولیس و استقلال در روز شانزدهم جولای در ورزشگاه شوکو آره‌نا بیله فیلد صادر شده است.
در حقیقت این تاییدیه، به شما اطمینان می‌دهد که تمام استانداردهای لازم برای برگزاری دیدار بین دو تیم  به درستی رعایت خواهد شد. همچنین باید تاکید کنم که هیچ پخش تلویزیونی در آلمان انجام نخواهد شد. فدراسیون آلمان نیز در برگزاری این دیدار دخالتی نخواهد داشت.

در پایان ، از شما به خاطر تبریک‌هایتان برای دستاورد بزرگ ما در جام کنفدراسیون ها در روسیه متشکرم  و امیدوارم شما را در کنگره بعدی فیفا ملاقات کنم.

با بهترین آرزوها
ریچارد گریندل
رئیس فدراسیون فوتبال آلمان”

با توجه به اینکه تنها 3 روز تا تاریخی که فدراسیون فوتبال آلمان با آن موافقت کرده، باقی مانده، باید دید این دیدار در این تاریخ برگزار خواهد شد یا خیر.