آسیا

احکام کمیته انضباطی ای اف سی علیه نمایندگان ایران

فوتبال ترایب- کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا احکام جدیدش را اعلام کرد و سه نماینده ایران در این رقابت ها، با جریمه نقدی و محرومیت روبرو شدند.

پرسپولیس، استقلال و استقلال خوزستان سه نماینده ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا هستند که از سوی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا جریمه شدند.

پرسپولیس به دلیل تاخیر 7 دقیقه ای در اعلام ترکیب اصلی این تیم در دیدار مقابل لخویای قطر، 1000 دلار جریمه شد.

استقلالی ها به دلیل اتفاقات دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی مقابل العین امارات جریمه شدند. در آن دیدار فرشید اسماعیلی به دلیل ضربه زدن به بازیکن حریف، اخراج شد و اکنون کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای او محرومیتی دو جلسه ای و جریمه 1000 دلاری در نظر گرفته است. البته او یک جلسه محرومیت را پشت سر گذاشته و تنها در اولین دیدار استقلال در فصل بعد لیگ قهرمانان غایب خواهد بود.

همچنین آبی ها به دلیل اینکه یکی از بازیکنان شان در کنفرانس مطبوعاتی با پیراهن منقش به لوگوی اسپانسر باشگاه حضور پیدا کرد و در تمرینات نیز کاوری با لوگوی اسپانسر به تن کرد، 7 هزار دلار جریمه شدند.

استقلال خوزستان نیز به علت ضعف در سازماندهی مسابقه و رفتار تماشاگرانش در بازی خانگی مقابل الجزیره به پرداخت 25500 دلار جریمه نقدی محکوم شد. همچنین این تیم به انجام یک بازی خانگی بدون تماشاگر در لیگ قهرمانان آسیا محکوم شد؛ محرومیتی که تا یک سال به حالت تعلیق خواهد بود.