استقلال

منصوریان: دوست داشتم منتظری، جباری و جپاروف را با هم داشته باشم

فوتبال ترایب- علیرضا منصوریان، سرمربی استقلال، تاکید کرد که به خدمت گرفتن همزمان پژمان منتظری، مجتبی جباری و سررور جپاروف تصمیم خودش بود و معتقد است داشتن چنین بازیکنانی به پیشرفت بازیکنان جوانش کمک می کند.

استقلالی ها که در نیم فصل دوم فصل گذشته به دلیل محرومیت از انجام نقل و انتقالات، به لطف درخشش ستاره های جوان شان، نتایج بسیار خوبی گرفتند، در بازار نقل و انتقالات چند ستاره باتجربه را به ترکیب شان اضافه کردند؛ اتفاقی که منصوریان کاملا از آن راضی است.

او به روزنامه گل گفت:” هفت روز بعد ازالعین لیستم را جمع کردم و همین بازیکنان را هم جمع کردم. مجتبی و پژمان هم گذاشتیم آخر تا تکلیف شان با قطر مشخص شود. خیلی دوست داشتم مجتبی و پژمان همزمان با جباروف شود و اصرارم برای همین بود.

این یک پتانسیل است که چهار تا بین المللی داشته باشید،  جباروف هم اضافه شود که حالا 5 بازیکن بین المللی هستند که از فیلتر 50 بازی بین المللی رد شدند. این‌‌ها روزهای سخت کمک جوانان هستند. خط‌‌هافبک دوتا را به مجتبی سپردم وبک وسط را به پژمان سپردم. به پادوانی و هرایر هم گفتم روی جوانان خط دفاع سیدعظیم و مجید حسینی کار کنند و میلاد زکی پور را به خسرو سپردم.

در خط حمله هم پخته تراز همه سجاد است که با علی قربانی تارگت‌‌های ما هستند. امسال میکس جوان و باتجربه گذاشتیم. یک تجربه‌‌ای من از سه فصل گذشته در لیگ برتر دارم که تیمی که جام باشگاه‌‌ها بازی می‌‌کند از حالا باید فکر بهمن و اسفند و بعد فروردین و اردیبهشت وترافیک بازیها باشد. این چهارماه 26 بازیکن احتیاج دارد. “

بدهی سنگین استقلال و پرسپولیس یکی از مشکلاتی است که برای این دو باشگاه دردسرهای زیادی ایجاد کرده و منصوریان امیدوار است که حسن روحانی با ورود به این موضوع، این مشکل را برای همیشه حل کند.

“رییس جمهور کارهای بزرگی دارد که استقلال و پرسپولیس اولویت دور آن باشد. اگر در فضای دیگر نگاه کنیم اولویت آنها استقلال و پرسپولیس می‌‌شود. ما چقدر باید هزینه کنیم که بازی این دو تیم با هم یا با تیم‌‌های دیگر این همه شور و شعف و انرژی به وجود بیاورد.

حالا که ما و پرسپولیس می‌‌توانیم ایجاد فضای نشاط و امید به آینده بکنیم دولت حساب بکند چقدر باید هزینه کند برای این که این جوان سه ساعت پای گیرنده بنشیند، از بزه دور شود و امیدوار به زندگی بشود. به نظرم استقلال و پرسپولیس سالی 10 هزار میلیارد به مملکت خدمت می‌‌کنند. حالا بیاییم بگوییم کمک کنید بدهکاری مالیاتی این‌‌ها رفع شود. ما روی هم 120 میلیارد بدهی مالیاتی داریم همیشه در حال رد شدن این مشکل را داریم. امسال آقای دکتر تقوی نژاد در جام باشگاه‌‌های آسیا دستور داد استقلال و پرسپولیس بتوانند رد شوند اگر دکتر با فوتبال آشنا نبود ما نابود می‌‌شدیم.

دولت اول یک دستور ویژه از رییس جمهور یا مقام معظم رهبری بگیرد تا بخشیده شود. بدهی اشخاص حقیقی را بدهیم و کمک کنیم به نقطه صفر برسیم و این کمک را نه به منصوریان و برانکو بلکه به مردم بکنند. من در این 30 سال استقلال و پرسپولیس را یک گوشت قربانی دیدم که هرکس برای منافع خود به آن زخم زد.”