پرسپولیس

لغو دربی آلمان؛ استقلال-پرسپولیس شاید در تهران

فوتبال ترایب- سرانجام بعد از حرف و حدیث های فراوان، دیدار پرسپولیس و استقلال که قرار بود در آلمان برگزار شود لغو شد و اکنون گفته می شود که ممکن است دو تیم در تهران و در ورزشگاه آزادی مقابل هم قرار بگیرند.

از چند هفته قبل بود که اسپانسر مشترک دو باشگاه از برگزاری دیداری در کشور آلمان خبر داد و گفته می شد که این بازی احتمالا در بیله فلد یا کلن برگزار می شود.

در این بین زمزمه هایی هم در مورد عدم هماهنگی بامراجع مختلف از جمله وزارت امور خارجه و مقامات آلمانی مطرح بود تا اینکه اعلام شد به دلیل اینکه پلیس آلمان حاضر به برعهده گرفتن تامین امنیت این دیدار نشد، این مسابقه که می توانست اولین رویارویی پرسپولیس و استقلال در خاک اروپا باشد، لغو شد.

در واقع آلمانی ها که در چند ماه گذشته چند حمله تروریستی را در خاک کشورشان تجربه کردند، حاضر نشدند در زمانی که اجلاس گروه 20 هم در این کشور برگزار می شود، مسئولیت چنین دیدار پرحاشیه ای را بپذیرند.

اکنون گفته می شود ممکن است این دیدار پیش از آغاز فصل جدید لیگ برتر، در تهران برگزار شود؛ موضوعی که با توجه به فاصله کم تا آغاز لیگ و البته در پیش بودن دیدار سوپرجام بین پرسپولیس و نفت تهران، کمی عجیب به نظر می رسد.