آسیا لیگ قهرمانان آسیا

التیماتوم ای اف سی به باشگاه های بدهکار حاضر در لیگ قهرمانان آسیا

فوتبال ترایب- کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد باشگاه هایی که جواز حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورده اند، تا پایان ماه آگوست (9 شهریور) بدهی شان را پرداخت نکنند، از این رقابت ها حذف می شوند.

رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان از بهمن ماه آغاز می شود اما 4 باشگاه ایرانی که به این رقابت های راه پیدا کردند یعنی پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و نفت تهران، براساس التیماتوم ای اف سی، تنها 45 روز فرصت دارند تا بدهی شان را بپردازند.

براساس گزارش ها، ای اف سی نامه ای به همه اعضای این کنفدراسیون ارسال کرده و تاکید کرده باشگاه هایی که بدهی هنگفت در مورد نقل و انتقالات، دستمزد بازیکنان و کادر فنی و همچنین بدهی مالیاتی داشته باشند، مجوز حضور در رقابت های لیگ قهرمانان را به دست نخواهند آورد.

همه فدراسیون ها موظف هستند که تا 15 آگوست (25 مرداد) باید وضعیت مالی نمایندگان شان در لیگ قهرمانان را به ای اف سی اعلام کنند.

این در شرایطی است که هر چهار نماینده ایران در این رقابت ها بدهی های قابل توجهی دارند و پرداخت آنها در این مدت کم ممکن نیست؛ به ویژه برای باشگاه نفت تهران که علاوه بر بدهی های داخلی، بدهی خارجی هم دارد و بعید است تا آن زمان قادر به تسویه کامل آن باشد.