پرسپولیس

اجازه دربی بیله‌فلد در دست پلیس فدرال آلمان

فوتبال ترایب- پلیس فدرال آلمان به دلیل اغتشاشات چند وقت اخیر در شهر هامبورگ، هنوز اجازه برگزاری دربی 85ام سرخآبی را نداده است.

اسپانسر مشترک استقلال و پرسپولیس امسال با پیشنهاد جدید و جذاب برگزاری دربی در آلمان، هواداران دو باشگاه را هیجان زده کرد. مسئولان دو باشگاه و اسپانسر آنها چند روزی است که در تلاش هستند تا هرچه زودتر شرایط این بازی در کشور آلمان قطعی شده و این دو تیم هشتاد و پنجمین دیدار خود را در آلمان برگزار کنند.

در این میان شهرداری شهر بیله‌فیلد آلمان و همچنین پلیس این شهر، سفارت آلمان، فدراسیون فوتبال کشورمان و وزارت ورزش و جوانان موافقت‌های خود را برای برگزاری این بازی اعلام کرده‌اند. اما امضای نهایی در دستان موافقت پلیس فدرال آلمان است.

چند وقت اخیر در شهر هامبورگ آلمان به دلیل تظاهرات‌هایی که انجام شده اوضاع امنیتی مناسبی ندارد و به همین دلیل پلیس فدرال تمرکز زیادی بر روی تحرکات این شهر دارد. مردم شهر هامبورگ در اعتراض برگزاری جلسه جی ۲۰ در این شهر تظاهرات کردند

از سوی دیگر دلال‌هایی که از داخل ایران برای تهیه بلیط استادیوم با ورزشگاه‌های آلمان ارتباط برقرار کرده‌اند نیز موضوع دیگر حساسیت آلمان هاست .

درنهایت در صورتی که برگزاری بازی قطعی شود، استقلالی‌ها روز پنج‌شنبه راهی آلمان می‌شود و اعضای تیم پرسپولیس هم در اوکراین به سر می‌برند، روز جمعه از این کشور به آلمان می‌روند.