ایران

کی روش: من نقشی در برکناری اسدی نداشتم

فوتبال ترایب- کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، با انتشار یک بیانیه جدید، هرگونه نقش داشتن در برکناری علیرضا اسدی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال را تکذیب کرد.

دو روز قبل بود که کی روش با انتشار بیانیه ای شدیدالحن، به اسدی حمله کرد و او را مسئولی بی استفاده خواند. این اتفاق با واکنش تند دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال همراه شد و در نهایت امروز بود که با حکم مهدی تاج، اسدی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال برکنار شد و جای خود را به محمدرضا ساکت داد.

فاصله نزدیک بین این دو اتفاق باعث شد تا این شائبه به وجود بیاید که کی روش در کنار گذاشتن اسدی نقش داشت اما او این مسئله را تکذیب کرد.

او در بیانیه جدیدش نوشت:” با توجه به اتفاقات اخیری که در فدراسیون رخ داده است باید روشن سازم که بی شک تصمیمات و برنامه های آقای تاج چه از زمان کاندیدا شدن و چه انتخاب، برگرفته از رهبری و مسئولیت خود ایشان بوده است.

او همچننن شخصت، قدرت و عزم و اراده خود را مسند ریاست فدراسیون ایران نشان داده است پس هرگونه سوال و شک و تردید در مورد قدرت رهبری ایشان ناعادلانه بوده و بازتاب دهنده حقیقت و واقعیت نیست.

به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، هدف و وظیفه من با توجه به مهارت ها و توانایی هایم بهبود، گسترش و کسب موفقیت زیر نظر تصمیمات و قدرت رهبری آقای تاج بوده است و این اتفاق در گذشته، حال و آینده نیز رخ خواهد داد.

با هدایت آقای تاج ما قادر بودیم که تیم ملی را راهی روسیه کنیم و همچنین من اطمینان دارم که با همان شکل تصمیم گیری، هماهنگی، احترام و نظم و انضباط، ما قادر به گذراندن بهترین دوره آماده سازی برای جام جهانی روسیه بوده و همچنین قادر به اجرای برنامه های جدید و توسعه رویکردها در فوتبال ایران خواهیم بود.

به سوی آینده- کارلوس کی روش”