پرسپولیس

گادوین منشا هنوز نمی‌تواند برای پرسپولیس بازی کند

فوتبال ترایب- در حالی که قرارداد گادوین منشا در هیات فوتبال استان تهران ثبت شده است و به نظر می‌رسید مشکلی برای بازی کردن در لیگ ندارد، اما رئیس کمیته نقل و انتقالات فدراسیون می‌گوید پرسپولیس هنوز مجوز ثبت قرارداد بازیکنانش را دریافت نکرده است.

بنا به اظهارات فریبرز محمود زاده حضور بازیکنان در هیات فوتبال استانی در شهرهای مختلف فقط به منظور شناسایی بازیکن صاحب امضاست و اینکه هر باشگاه فقط به اندازه تعداد قانونی بازیکن در فهرست خود داشته باشد وگرنه هیات های فوتبال استانی کارت بازی برای بازیکنان و مجوز بازی به آنها نمی دهند.

تنها مرجعی که کارت بازی بازیکنان را برای حضور در لیگ برتر صادر می کند کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ است و ثبت قرارداد به طور رسمی و قانونی فقط در این کمیته انجام می شود. رییس این کمیته نیز تنها سایپا را تا امروز دارای مجوز ثبت قرارداد اعلام کرده است.

در حقیقت چیزی که عرفا به عنوان ثبت قرارداد در هیات فوتبال مطرح است محمل قانونی ندارد و در نهایت این سازمان لیگ است که پس از بررسی صحت قرارداد بازیکن و باشگاه و رفع موانع احتمالی، کارت بازی بازیکنان را صادر میکند و پرسپولیس نیز تا امروز نتوانسته است قانون فدراسیون برای تعیین تکلیف پرونده های مالی فیفا را به انجام برساند.