ایران

امیرعابدینی: فدراسیون تاج، سیاسی، امنیتی و غیرفوتبالی است

فوتبال ترایب- سرپرست کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال، ریس فدراسیون را آماج انتقادهای تند قرار داد. او معتقد است فدراسیون را یک حلقه سه نفره می‌چرخاند.

امیر عابدینی درباره کنارگذاشته شدن اسدی دبیرکل فدراسیون پس از بیانبه تند کی روش گفت:” کنار رفتن اسدی از پیش تعیین شده بود و ربطی به کی‌روش ندارد. از پیش تعیین شده بود که فدراسیونِ مهدی تاج می‌خواهد چنین کاری کند. از ابزارهایی هم استفاده کردند که درست نبود.”

او درباره جایگزین شدن محمدرضا ساکت به عنوان دبیرکل جدید افزود:” ساکت با این مسئولیت، پنج پُسته شده است. پستی که به اسدی داده‌اند، به ساکت هم داده بودند. این پست‌ها مفهومی ندارد. در سیستم تاج، مسئولیت همراه با امتیازات و اختیارات داده نمی‌شود. به همین دلیل، سیستم معلق بوده و کسی سرجای خود قرار نگرفته است. پست مشاوره‌ای که تاج به اسدی داده، پروین معنایش را خوب می‌داند!”

عابدینی خطاب به رییس فدراسیون گفت:” آقای تاج! فدراسیون فوتبال را سیاسی، امنیتی و غیرفوتبالی کردی، حلقه امنیتی برای خودت درست کردی و این حلقه آنقدر کوچک شد که به دو سه نفر محدود شده است. این حلقه شامل تاج، ساکت و اسلامیان است و کسی غیر از این سه نفر را نمی‌بینیم. از برخی‌ها استفاده ابزاری کرده‌ایم که متأسفانه بعدها برای‌مان گران تمام خواهد شد. حلقه تصمیم‌گیرنده اصلی فدراسیون فوتبال این سه نفر هستند. چرا دامنه فدراسیون فوتبال قوی‌تر نمی‌شود، چرا حضور کفاشیان را کمرنگ‌تر کرده‌اند؟ چرا نقش هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال کمرنگ شده است؟ چرا هیچ برخوردی از سوی هیئت رئیسه صورت نمی‌گیرد. هیئت رئیسه نباید بی‌قرار و ساکت باشد، اما هیئت رئیسه فعلی آرام است و کاری نمی‌کند.”

وی در پایان اظهار داشت:” الان در ایران نیستم و پس از بازگشتم، حرف‌هایی خواهم زد. باید از من بپرسند که چرا یک ماه است فدراسیون را رها کرده‌ام. من رفتم که نباشم، رفتم که در این برخوردها و خاله زنک بازی‌های فدراسیون حضور نداشته باشم.”