استقلال

منصوریان: حضور در ارمنستان خوشحالم ولی برای فوتبال ایران غمگینم

فوتبال ترایب- سرمربی استقلال در تازه ترین گفت و گوی خود، با مقایسه امکانات پیشرفته کمپ ارمنستان با امکانات سخت افزاری فوتبال ایران، کمترین خواسته تیم های فوتبال کشور را زمین تمرین و آماده سازی مناسب عنوان کرد.

او درباره اردوی ارمنستان گفت:” شرایط بسیاری خوبی در اردوی ارمنستان داریم و از مدیرعامل باشگاه آقای افتخاری برای برپایی این اردو تشکر می‌کنم. ما فصل گذشته نیز در این مکان اردو داشتیم، اما امسال تجربه بهتری نسبت به سال گذشته داریم. فصل گذشته اوایل فصل بود و کامل تیم را نمی‌شناختیم، اما امروز شاکله تیم را حفظ کردیم و شرایط خوبی در ارمنستان داریم.”
منصوریان درباره امکانات این کمپ اینگونه شرح داد:” هشت زمین آماده و یک زمین چمن مصنوعی مناسب نیز در اینجا وجود دارد. همچنین سالن بدنسازی و استخر خوب نیز در این مکان برای ما فراهم است و فواصلی کمتر از یک دقیقه میان امکانات مختلف کمپ وجود دارد. باید از حضور در اینجا نهایت استفاده را ببریم.”
سرمربی آبی های پایتخت درباره خریدهای جدید تیمش ابراز خوشنودی کرد و افزود:” در خط هافبک، داریوش شجاعیان و مجتبی جباری را جذب کردیم و در خط دفاع دو سه جوان و پژمان منتظری به ما اضافه شدند. پژمان یک بازیکن بین‌المللی و بسیار باتجربه است. در خط حمله نیز سجاد شهباززاده بعد از یک سال به استقلال برگشت و حسن بیت‌سعید را نیز به تیم اضافه کردیم. در خط حمله هم جوانانی را به تیم اضافه کردیم که سرآمد آنها مهدی قائدی است که روزهای خوبی را در تیم پشت سر می‌گذارد. “
وی مک درموت بدنساز استقلال را جز پنج مربی برتر دنیا معرفی کرد و اظهار داشت:” میک اهل جنوب ایرلند بوده و خیلی خون گرم و صمیمی است. او رفتار بسیار عاطفی و دوستانه‌ای دارد و با تمام اعضای تیم خیلی رفیق است. میک سه چهار سال در تیم کارلوس کی‌روش با او همکار بود، اما در نهایت با توجه به امکاناتی که باشگاه النصر به او داد، از ایران رفت و با کمک مدیرعامل باشگاه، میک از امارات به ایران آمد. میک خیلی با علم و دانش است و در متد ریموند جز 5 مربی برتر دنیا محسوب می‌شود. به نظرم مک بهترین ابزار ما برای سال جدید است.”
منصوریان با اشاره به امکانات بسیار خوب این کمپ اضافه کرد:” وقتی به این مجموعه نگاه می‌کنی، از حضور در این مکان خوشحال می‌شوی، اما برای فوتبال ایران غم می‌گیری، چون تیم ملی فوتبال ایران چنین کمپی ندارد. تیم‌های بزرگ پایتخت هم چنین کمپی ندارند. استقلال در تهران دغدغه زمین دارد و به دنبال یک زمین هستیم تا فقط صاف باشد و بتوانیم کار تاکتیکی انجام دهیم. اگر بتوانیم از هیاهو اطراف تیم‌های بزرگ کم کنیم و به دنبال مسائل سخت افزاری برویم، خیلی زود موفق خواهیم شد. کمترین خواسته تیم‌های بزرگ و تیم‌های ملی همین موضوع است.”
او در پایان خبر از برگزاری یک دیدار دوستانه داد:” طبق صحبت‌های انجام شد، 19 تیرماه با پارس جنوبی جم بازی دوستانه خواهیم کرد.”