ایران

حمله شدید الحن کارلوس کی‌روش به دبیرکل فدراسیون فوتبال

فوتبال ترایب- کارلوس کی‌روش در بیانیه ای بسیار آتشین و بی پرده، علیرضا اسدی را به جادوگر و مسئولی بی مصرف تشبیه کرد که تمام تلاشش تخریب تیم ملی و حذف سرمربی آن است.

کارلوس کی روش برگ دیگری از نامه های تند و تیزش را این بار برای یک زخم قدیمی با دبیرکل فدراسیون فوتبال رو کرد. پس از اعلام تازه ترین رده بندی فیفا و رتبه درخشان 23 جهان برای تیم ملی ایران و همچنین صعود به جام جهانی به عنوان اولین تیم پس از میزبان و برزیل، فرصت مغتنمی برای او بود که یکی از دشمنان دیرینه خود را در مظان اتهام قرار دهد.

در این بیانیه کارلوس کی روش اسدی را جادوگری خواند که به واسطه نزدیکی با وزیر سابق ورزش وارد فوتبال شده است و با حقه های خویش هدف اخراج سرمربی تیم ملی و از بین بردن زحمات او را دنبال می‌کند. در این بیانیه آمده است:”
دوستان عزیز

آخرین رده بندی تیم های ملی که امروز توسط فیفا منتشر شد، بار دیگر نشان داد که ایران بهترین تیم آسیا است و با ۷ پله صعود به رتبه تاریخی ۲۳ رسیده است، که با توجه به سیستم محاسباتی جدید رده بندی، بهترین آمار است.

بعد از جام جهانی برزیل و صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، این دستاورد، بهترین لحظه در تاریخ فوتبال ایران است و نتیجه تعهد، کار مداوم و کیفیت بازیکنان و کادر فنی ما در طول ۶ سال گذشته است.

همانطور که همه به خوبی در ایران می دانند، این دستاورد برخلاف میل همه کسانی است که دائماً سعی کرده اند تا علیه منافع تیم ملی اقدام کنند و حتی کسانی مثل اسدی (دبیرکل فدراسیون) از داخل فدراسیون هم بوده اند. یک جادوگر مشهور و یک حریف دائمی برابر اهداف و رؤیا های تیم ملی.

این جادوگر (اسدی)، مدیر و سرپرستی ناتوان و بی مصرف است که هیچ کاری برای بهبود فدراسیون فوتبال ایران انجام نداده و کسی است که با هدف اخراج سرمربی تیم ملی و از بین بردن زحمات و کار های او، در پست خود باقی مانده است. او کسی است که سعی کرد تمام اصحاب رسانه و هواداران فوتبال ایران را احمق جلوه دهد و گفت که دلیلی برای حمایت از سرمربی تیم ملی، پروژه او و کادر فنی اش وجود ندارد. او کسی است که جایگاه خود را با استفاده از جادو و ارتباط با وزیر ورزش سابق به دست آورده است. این جادوگر، که خدمه خود را دارد (بعضی از آنها خارج از فدراسیون)، در فوتبال ایران بسیار شناخته شده است و با طرح او بود که آقای کفاشیان، جناب نبی را اخراج و به او خیانت کرد، کسی که یک مرد بزرگ و حرفه ای بود.

– با علم بر این سناریو، و حالا که یک بحث متعادل و مناسب در مورد آماده سازی تیم برای جام جهانی مهم تر از هر زمانی است، اجازه دهید سؤالات زیر را مطرح کنم:

۱-آقای اسدی، چون شما دوباره با نتایج و واقعیات شکست خورده اید، و از آنجایی که جادوگر بزرگی هستید، آیا نوبت تان نیست که شجاعت و مردانگی نشان داده یا بهترین حقه خود را رو کنید، و یک گام دیگر از جادوی خود را به فوتبال ایران نشان دهید و ناپدید شوید؟

۲- با تمام احترام، آیا زمانش نرسیده که رئیس فدراسیون، آقای تاج بالاخره به وعده ای که یک سال و نیم پیش داده بود عمل کند، و صلح و آرامش و هماهنگی را به داخل فدراسیون فوتبال بازگرداند و تمام کسانی که به طور سیستماتیک به منافع تیم ملی آسیب می رسانند را اخراج کند؟ فدراسیون فوتبال ایران نمی تواند بدون انجام تکالیف ابتدایی خود، احترام و حمایت خارجی را به دست آورد. در این لحظه منحصر به فرد، هواداران فوتبال ایران خواستار موضعی قوی و منسجم در مورد منافع تیم ملی هستند. آیا وقت عمل کردن به قول ها و تصمیم گیری برای تحقق و ساخت آینده ای موفق برای فوتبال ایران نرسیده است که داری هارمونی، احترام و آرامش باشد؟

۳- در نهایت، باید به چه دستاورد های بیشتری برسیم تا این گام های جادویی به واقعیت تبدیل شوند؟

به سوی آینده، کارلوس کی‌روش!”