پرسپولیس

مصادره ویلای 35 میلیاردی فوتبالیست پرسپولیسی توسط دولت

فوتبال ترایب- ویلای لواسان پسر یکی از اسطوره های پرسپولیس به دلیل بدهکاری مصادره شد و به زودی به مزایده گذاشته خواهد شد.

این فوتبالیست سابق پرسپولیس که تنها پسر یکی از بزرگان این تیم نیز هست، بدهی حدود 25 میلیارد تومانی به شرکت بازرگانی دولتی ایران دارد که از سال 93 پرداخت آن به تاخیر افتاده است. این بدهی بابت خرید برنج وارداتی از دولت به وجود آمده است و این فرد علی رغم رسانه ای شدن ماجرا هنوز به تسویه بدهی اقدام نکرده است.

این فرد برای خرید این برنج، ویلای خود در لواسان را در رهن دولت قرار داده بود ولی پس از فروش برنج ها در بازار داخلی از دادن بدهی خود سر باز زد.
مدیرعامل وقت شرکت بازرگانی دولتی در این باره گفته بود:” در دولت گذشته برنج مانند دیگر محصولات کشاورزی به دلیل آنکه واردات آن در اختیار وزارت جهاد کشاورزی نبود، بدون توجه به نیاز و احتساب تولید داخلی وارد شد اما با توجه به وجود مازاد بیش از حد آن تصمیم گرفته شد که براساس قانون بودجه سال 1393 این محموله‌ها را با انتشار فراخوانی به صورت ترهینی به متقاضیان بفروشیم و براین اساس هر متقاضی ملکی را برای خرید این برنج‌ها به رهن گذاشت.

براین اساس به اندازه 70 درصد ارزش واقعی ملک به رهن گذاشته شده به آن‌ها برنج فروختیم و در این میان عده‌ای به وعده‌شان عمل کردند و عده‌ای دیگر علی‌رغم فروش محصول، هنوز بهای آن را به دولت پرداخت نکرده‌اند و علت آن را نداشتن نقدینگی برای تامین اعتبار آن اعلام کردند.”

پس از انتشار این خبر، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی نیز اعلام کردند که دولت مطالبه خود را به صورت قانونی از این فوتبالیست باز پس می‌گیرد و اگر این فوتبالیست تا تاریخ مشخص شده بدهی خود را نپردازد ویلای او که به رهن گذاشته شده، به نفع دولت مصادره خواهد شد.

و چون پس از گذشت چندین ماه هنوز اقدامی از جانب وی صورت نگرفت، یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی مدعی شد ویلای 35 میلیاردی این فرد واقع در لواسان مصادر شده است و به زودی به مزایده عمومی گذاشته خواهد شد.