اروپا ایتالیا

ادعای اسکای؛ دوناروما با میلان 5 ساله تمدید می کند

فوتبال ترایب- گزارش های رسیده حاکی از آن است که جانلوئیجی دوناروما، سنگربان جوان میلان با این باشگاه برسر قراردادی جدید به توافق رسیده است. این قرارداد شامل بند آزادسازی 100 میلیون یورویی است اما اگر میلان به چپیونزلیگ راه پیدا نکند این مبلغ به نصف کاهش خواهد یافت.

به گزارش اسکای اسپورت ایتالیا این قرارداد پنج ساله تنطیم شده و دوناروما تنها باید آن را امضا کند. این قرارداد نسبت به پیشنهاد یک ماه گذشته میلان که توسط مبنو رایولا، ایجنت دوناروما و خود او رد شده بود بهتر است.

او به جای سالانه 5 میلیون یورو مبلغ 6 میلیون یورو دریافت خواهد کرد و برادرش آنتونیو دوناروما نیز با قراردادی سالانه یک میلیون دلار به باشگاه می پیوندد.

آنتونیو دوناروما نیز در آکادمی جوانان میلان رشد کرده است و به همین دلیل جانلوئیجی هوادار میلان شد. آنتونیو در حال حاضر در آستراس تریپولیس یونان بازی می کند.

این دستمزد دوناروما را به به سومین بازیکن گران سری آ تبدیل می کند. مهمتر از همه این قرارداد شامل دو بند آزادسازی متفاوت است. اولین بند آن به ارزش 100 میلیون یورو و دومین بند آن 50 میلیون یورو در صورتی است که میلان به چمپیونزلیگ راه پیدا نکند. بند آزادسازی به درخواست رایولا در قرارداد گنجانده شد. این بند شامل باشگاه های ایتالیایی هم می شود.

اسکای همچنین ادعا کرد دوناروما پیشنهاد دستمزد سالانه 13 میلیون یورویی پاری سن ژرمن را رد کرد.