لیگ ایران

بازرس کانون داوران: کامرانی فر کمیته داوران را دور زده است.

فوتبال ترایب- اعلام فهرست داوران و کمک داوران برای حضور در کلاس پیش فصل توسط رییس دپارتمان داوری موجب تعجب و اعتراض کمیته داوران قرار گرفته است و آنها از اینکه در جریان این فهرست قرار نگرفته بودند از حسن کامرانی فر شاکی هستند.

بازرس کانون داوران ایران گفت:” کامرانی‌فر به نوعی کمیته داوران را دور زده است و فهرستی را برای آن‌ها فرستاده است و کمیته داوران نیز بدون مطالعه و ارزیابی کافی، آن را امضا کرده و به استان‌ها ابلاغ کردند که همین امر موجب به وجود آمدن اعتراض‌هایی شد.”

حیدر سلیمانی ادامه داد: “با توجه به پیگیری‌هایی که انجام شد، رییس کمیته داوران و تعدادی از اعضای این کمیته از نحوه دعوت داوران جدید و حذف داوران باتجربه اطلاعی نداشته‌اند و با اعتماد به کامرانی‌فر، فهرست موجود را امضا کردند “

وی درباره داوران حذف شده از فهرست افزود:” من فکر می‌کنم منطق خوبی در حذف برخی داوران و کمک داوران وجود نداشته است و جالب‌تر این‌که بعضی از آن‌ها در فصل قبل یک هفته در میان سوت زده‌اند و حتی بازی‌های مهمی را قضاوت کردند و عصای دست کمیته داوران بودند. سوال این است که اگر عملکرد ضعیفی داشتند، پس چرا تعداد دیدارهای زیادی را قضاوت کرده‌اند؟ چرا آن‌ها محروم نشدند؟ چرا به عنوان پاداش به آن‌ها، بازی‌های پخش مستقیم را دادید؟ داوران باتجربه حاصل سال‌ها زحمت و تلاش پرهزینه بوده‌اند که به این درجه رسیده‌اند؛ نباید به این سادگی، با تصمیمات نپخته از تجربیات آنان چشم‌پوشی کنیم.”

سلیمانی با اشاره به تعداد زیاد داوران جوان و کم تجربه در فهرست تازه اظهار داشت: “در کنار این موارد فهرست دعوت از داوران جدید هم پر حرف و حدیث است. اعتقاد دارم آقای کامرانی‌فر باید جوانگرایی هم انجام دهد و داوران جدید را هم دعوت کند نه این که بدون مطالعه دست به ریسک بزرگی بزند و در فصل آینده نتواند بازی‌های سنگین را به داورانی بسپارد که قضاوت یک یا دو بازی لیگ یک را در کارنامه دارند. “