لیگ ایران

اولین تجربه مربیگری علی کریمی؛ جادوگر سرمربی نفت تهران شد

فوتبال ترایب- علی کریمی، ستاره سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران، سرمربی گری تیم آسیایی شده ولی پرحاشیه نفت تهران را به عنوان اولین تجربه مربیگری در لیگ برتر پذیرفت.

مدیران نفت تهران پس از عدم توافق با حمید استیلی به دنبال گزینه دیگر خود، علی کریمی رفتند و او پس از جلسه ای طولانی هدایت قهرمان جام حذفی را به عهده گرفت و در یکی دو روز آینده به صورت رسمی به عنوان سرمربی نفت معرفی خواهد شد.

بنا بر شنیده ها قرار است کریمی، یک دستیار ایرانی و یک دستیار خارجی با خود به باشگاه نفت بیاورد. او برای انتخاب مربی خارجی چند گزینه را در نظر دارد و بزودی قرار است نام این مربی به مسئولان نفت داده شود تا کارهای حضور این مربی در ایران انجام شود.

به این ترتیب کریمی جوانترنی سرمربی لیگ برتر خواهد بود و البته کم تجربه ترین آنها در این عرصه. جادوگر فوتبال ایران که از نظر فنی و اخلاقی بازیکنی خاص و پرطرفدار در فوتبال ایران بود پس از پایان دوران بازیگری خود مدتی بسیار کوتاه به عنوان دستیار کارلوس کی روش در تیم ملی فعالیت کرد. همکاری ای که خیلی زود به پایان رسید تا او این بار با نیمکت یک تیم تهرانی به جرگه مربیان وارد شود.

نفت تهران نیز پس از یک سال کشمکش میان مالکان قبلی یعنی وزارت نف و مالکان جدید یعنی شرکت بهنام پیشرو کیش، به تازگی به ساحل ارامش نزدیک شده است و مالکیت آن به صورت قطعی به شرکت مزبور انتقال یافته است. این بی ثباتی در فصل گذشته باعث شده بود که علی دایی سرمربی وقت تیم، مشکلات بسیار زیادی در طول فصل تجربه کند و در نهایت بلافاصله پس از قهرمانی در جام حذفی این تیم را ترک کند.

علی کریمی علاوه بر اینکه باید با سرمربی گری در لیگ پر حاشیه ایران کنار بیاید بلکه وارث تیمی از هم گسیخته شده است که فرصت زیادی برای جمع کردن آن نخواهد داشت. بسیاری از بازیکنان این تیم به باشگاه های دیگر پیوسته اند و مشکلات مالی و بدهی های آن نیز باعث خواهد شد که وی در بازار نقل و انتقالات شرایط سختی داشته باشد.