آسیا

خالد شفیعی، اولین لژیونر فوتبال ایران در کره جنوبی شد

فوتبال ترایب- خالد شفیعی، مدافع تراکتورسازی، به باشگاه کره ای اف سی سئول پیوست تا به اولین لژیونر فوتبال ایران در کی لیگ تبدیل شود.

شفیعی که در سه فصل اخیر برای تراکتورسازی بازی کرد، بعد از شایعات زیادی که در مورد آینده اش به وجود آمد، سرانجام پیراهن اف سی سئول را به تن کرد تا به اولین فوتبالیست ایران در تاریخ 35 ساله کی لیگ تبدیل شود.

بعد از اینکه شفیعی حاضر به تمدید قراردادش با تراکتورسازی نشد، شایعاتی در مورد پیوستن او به استقلال به وجود آمد اما بازگشت پژمان منتظری به جمع آبی ها، حضور شفیعی در استقلال را منتفی کرد و او راهی کره جنوبی شد.

سایت کره ای جی تی بی سی در معرفی شفیعی نوشت:” با به خدمت گرفتن خالد و با حضور مدافعان فعلی، اف سی سئول می تواند یک خط دفاعی قدرتمند بسازد. انتظار می رود حضور او کمک زیادی به افزایش قدرت تیم در کارهای دفاعی بکند.

شفیعی که در سال 1988 به دنیا آمده و 29 ساله است، بیش از 200 بازی در لیگ حرفه ای ایران و لیگ قهرمانان آسیا انجام داد. او دوران حرفه ای اش از شهرداری زنجان آغاز کرد و سپس در تیم های کوثر، مقاومت و گسترش بازی کرد و در نهایت به تراکتورسازی رفت. او با پیوستن به اف سی سئول، اولین تجربه فوتبالی اش در خارج از ایران را سپری می کند.

خالد که 184 سانتی متر قد و 79 کیلوگرم وزن دارد، از قدرت بدنی بسیار خوبی برخوردار است، در جاگیری ها عالی است و در دفاع فوق العاده کار می کند. او همچنین با پرت های اوت بلندش و همچنین با ضربات سرش روی ضربات آزاد، می تواند در حملات به کمک تیم بیاید.  

او علاوه بر سال ها تجربه در لیگ حرفه ای ایران، 14 بازی هم در دو سال اخیر در لیگ قهرمانان آسیا با ترکتورسازی انجام داد. به ویژه در سال 2016 که در رسیدن تیمش به مرحله یک هشتم نهایی نقش زیادی داشت.”