آسیا

محرومیت 8 جلسه ای برای ستاره سابق چلسی در سوپرلیگ چین

فوتبال ترایب- اسکار، مهاجم سابق چلسی به دلیل تشدید کردن درگیری در تساوی 1-1 روز یکشنبه شانگهای SIPG توسط اتحادیه فوتبال چین محروم شد.

بازیکن برزیلی شانگهای SIPG با شوت کردن عمدی و خشن توپ به سمت دو بازیکن گوانگژو R&F موجب بروز درگیری بین دوتیم شد. به این ترتیب اسکار تا 13 آگوست نمی تواند در سوپر لیگ چین بازی کند و همچنین مبلغ 5000 دلار جریمه نقدی خواهد شد.

بیانیه اتحادیه فوتبال چین به شرح زیر است:”خطای غیر اخلاقی اسکار که موجب درگیری شدید در بازی شد بر لیگ فوتبال حرفه ای چین تاثیر منفی زیادی داشت. اتحادیه فوتبال چین همیشه ارزش و احترام زیادی برای نظم و قانون قائل است و از دیدن رفتار های غیر اخلاقی و غیر ورزشی و خطاهای خشن آزرده می شود.

امیدواریم این اقداماتی که در پاسخ به این رفتارها لحاظ کردیم در برقراری نظم و در بازی ها کمک کند و پیشرفت فوتبال را به دنبال داشته باشد.”

در ابتدا کمیته انضباطی در نحوه جریمه هافبک برزیلی مطمئن نبود و برای مشورت به فیفا نامه نوشت و به دنبال آن در روز چهارشنبه جلسهکمیته انضباطی برگزار شد. اسکار در آن جلسه حاضر نشد و پس از آن عکس هایی از او منتشر شد که تیشرتی با این نوشته به تن داشت:”کاری برای انجام دادن ندارم، چیزی برای گفتن وجود ندارد”.

اسکار برای باشگاه چینی 21 بازی انجام داده و 4 گل به ثمر رسانده و 10 پاس گل نیز داده است.