ایران

کی روش: مربیان لیگ زیر قول شان با من زدند

فوتبال ترایب-کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، تاکید کرد برای اینکه ایران بتواند در جام جهانی 2018 از گروهش صعود کند، باید به برنامه ای که به قدراسیون پیشنهاد داده، عمل شود.

تیم ملی ایران به عنوان دومین تیم توانست صعودش به جام جهانی را قطعی کند و کی روش دو روز بعد برنامه اش برای آماده سازی تیم ملی تا آن رقابت ها را به فدراسیون ارائه داد.

او که تجربه ناموفقی را پیش از جام جهانی 2014 داشت، امیدوار است که این بار برنامه اش توسط مربیان لیگ مورد اعتراض قرار نگیرد.

او گفت:” سال اولی که به ایران آمدم هم با سازمان لیگ هم با تمام مربیان لیگ برتری به صحبت پرداختم و از برنامه های خود برای رسیدن به جام جهانی گفتم، آنها را در جریان تمامی برنامه ها قرار دادم اما اتفاقی که پیش از جام جهانی افتاد این بود که سازمان لیگ و مربیان به آن برنامه احترام نگذاشتند.

تاکنون این مطلب را نگفتم اما مطلب بسیار تاثیرگذاری است و باید گفته شود، تعدادی از بازیکنان تاثیرگذار جام جهانی را به دلیل مصدومیت از دست دادند. آنها به دلیل برنامه های آماده سازی که پیاده نشد جام جهانی را از دست دادند. بهرحال من درسم را به خوبی یاد گرفته ام.

 اکنون نگرش متفاوتی داریم، من چندین جلسه با مسئولان فدراسیون فوتبال گذاشته ام، خود را تطبیق دادیم و تغییراتی به وجود آوردیم و پس از ان به این نتیجه رسیدیم که من این برنامه را تقدیم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کنم.”

کی روش در زمستان گذشته و به دلیل اردویی که قرار بود تیمش در دوبی داشته باشد، با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس، مجادله شدیدی پیدا کرد.

او در مورد آن اتفاق هم گفت:” بعد از اتفاقاتی که در دی ماه گذشته با سرمربی پرسپولیس افتاد من یک درس دیگر گرفتم، در راه دفاع از برنامه های تیم ملی من کاملا تنها بودم، نه رسانه ها و نه هیچ کسی از من دفاع نکرد تا تنها شوم و باید بگویم از آن روزها نیز درس گرفتم. اکنون من برنامه را تقدیم فدراسیون و سازمان لیگ کردم اگر آنها از این برنامه دفاع نکنند ما طبق تاریخ های فیفا کارمان را جلو می بریم. 

 اگر شما می خواهید ما تیم را به دوره دوم جام جهانی ببریم باید متفاوت عمل کنیم، اگر می خواهیم در آخر متفاوت باشیم باید از اکنون متفاوت باشیم.”