استقلال

جنگ لفظی ترکاشوند و نصیرزاده بر سر رقم انتقال شجاعیان

فوتبال ترایب- سرانجام پس از کش و قوس های زیاد، داریوش شجاعیان شب گذشته استقلالی شد تا پرونده یکی از مهمترین انتقال های تابستان 96 بسته شود اما این تازه آغاز درگیری لفظی مدیرعامل گسترش فولاد و معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس بود.

این اختلاف از زمانی آغاز شد که نصیرزاده پیشنهاد پرسپولیس برای به خدمت گرفتن شجاعیان را “در حد پول آب نبات چوبی” توصیف کرد.

اما ساعاتی بعد از نهایی شدن این انتقال، ترکاشوند در مورد جزئیات این انتقال گفت: باشگاه گسترش فولاد پول زیادی بابت انتقال ایشان طلب کرده بود، خود من با آقایان زنوزی و نصیرزاده در این رابطه صحبت کرده بودم، پولی که آقایان طلب کرده بودند یک میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون تومان بود که ما موافقت نکردیم، پیشنهاد ما این بود که حداکثر پانصد میلیون می دهیم و یک بازیکن جوان را نیز راهی باشگاه گسترش فولاد خواهیم کرد. حالا برخی از دوستان این را برعکس کرده بودند و گفتند که پرسپولیس می گوید ما این پول را می دهیم، بعضی ها شایعه کرده بودند که پرسپولیس پیشنهاد بهتری به این بازیکن داده است اصلا صحیح نبود ولی این را می دانم که استقلال مبلغ یک میلیارد پانصد میلیون تومان شامل ششصد میلیون پول نقد و سه چک سیصد میلیونی برای صدور رضایت نامه این بازیکن داده است. 

بالاخره پولی که ما پیشنهاد داده بودیم در مقابل یک میلیارد و هشتصد میلیون پول آبنبات چوبی می شود. ما در صحبتی که با آقای شجاعیان داشتیم به وی گفته بودیم ما در جریان گرفتن رضایت نامه ورود نمی کنیم چون پرسپولیس از این پول ها ندارد که بدهد، گفتیم رضایت نامه را خودت بگیر در رابطه با بحث قراردادت با هم صحبت می کنیم.”

اما نصیرزاده که همیشه نشان داده از ورود به جنگ های کلامی ابایی ندارد، در پاسخ به اظهارات ترکاشوند گفت:” در کل باشگاه‌های ایران تنها تیمی که به ما نامه رسمی برای شجاعیان زد، استقلال بود. در نتیجه‌ هیچ مذاکره رسمی با دیگر باشگاه‌ها نداشتیم.

پرسپولیس یک بار سر پایی توسط ترکاشوند در هتل  المپیک برای شجاعیان با ما صحبت کرد که سر جمع ۲۰ ثانیه هم نشد. نامه رسمی را فقط استقلال به ما زد. البته چند وقت بعد محمد ترکاشوند از استانبول با ما تماس گرفت و گفت‌ که ۵۰۰ میلیون تومان نقد به ‌اضافه کرملاچعب را به ما می‌دهند اما من به او گفتم، شما خودتان کرملاچعب را بازی نمی‌دهید آن وقت می‌خواهید به جای یک میلیارد تومان به ما واگذارش کنید؟

ادعای ترکاشوند در مورد هزینه 2.5 میلیاردی استقلال برای شجاعیان دروغ است. کل مبلغ توافقی ما با استقلال ۱.۵ میلیارد تومان بود که یک سوم آن نقد دریافت شد و الباقی به صورت چک وصول می‌شود.”