اروپا ایتالیا

ماروتا تایید کرد؛ یوونتوس به دنبال دوناروما

فوتبال ترایب- جوزپه ماروتا، مدیر ارشد یوونتوس تایید کرد این باشگاه علاقه مند است جیانلوئیجی دوناروما، دروازه بان میلان را به خدمت بگیرد.

سنگربان 18 ساله میلان قراردادش را با این باشگاه تمدید نکرد و اعلام کرده که تا پایان ژوئن 2018 با روسونری ها خواهد ماند. از آنجا که یوونتوس خود را برای بازنشستگی بوفون آماده می کند به نظر می رسد دوناروما بهترین گزینه برای جانشینی او در یوونتوس و تیم ملی ایتالیا باشد.

ماروتا در مصاحبه با خبرنگاران گفت:”واضح است که یوونتوس حق بررسی همه گزینه های موجود را دارد. وقتی بازیکنی در بازار نقل و انتقالات حضور دارد این وظیفه ماست که برای به خدمت گرفتن او تلاش کنیم. اما الان زمان درستی نیست. او با استعداد است اما بین بااستعداد و قهرمان بودن تفاوت وجود دارد.”

ماروتا در مورد عدم رضایت باشگاه میلان از ترک دوناروما و قبول نکردن این بازیکن به تمدید قرارداد گفت:”مدیریت کردن چنین شرایطی بسیار دشوارتر از قبل شده است. این روزها افراد حرفه ای اطراف این بازیکنان جوان برای آنها برنامه ریزی می کنند و حتی این برنامه ها می تواند در خلاف جهت خواسته های باشگاهی باشد که آنها را پرورش داده است.

این یک حقیقت است. باید قوانین تغییر کند تا بتوان تا حدودی از نیروهای جوان باشگاه و زمان و سرمایه ای که صرف آنها شد محافظت کرد.”