سپاهان استقلال

حمله تند سپاهان به استقلال: شما مجسمه اخلاق نیستید

فوتبال ترایب- روابط عمومی باشگاه سپاهان با انتشار بیانیه ای نسبت به اظهار نظرهای مسئولین استقلال درباره ماجرای قرارداد سرور جپاروف واکنش تندی نشان دادند.

جپاروف ازبک که قرار بود زمستان گذشته به استقلال بپیوندد به دلیل محرومیت این تیم از خرید بازیکن جدید، برای نیم فصل به سپاهان پیوست تا در شروع فصل تازه (تابستان امسال) با استقلال قرارداد امضا کند.

اما در پایان فصل همه چیز پیچیده شد. جپاروف نشان داد که علاقه زیادی برای حضور در استقلال ندارد، مسئولان سپاهان نیز علی رغم قولی که به استقلالی ها داده بودند نشان دادند که برای جذب او کم میل نیستند. استقلالی ها هم در حالی خبر از قرارداد داشتن جپاروف میزدند که قانونا نمیتوانستند با او قرارداد رسمی امضا کنند.

جپاروف پس از پایان لیگ به ازبکستان رفت و بحث و گمانه زنی نسبت یه سرنوشت او بین مسئولان دو تیم استقلال و سپاهان بالا گرفت.

سپاهانی ها ابتدا اظهار داشتند که فقط اگر استقلال این بازیکن را نخواهد، خواهان او هستند. استقلالی ها سپاهانی ها را متهم کردند که در خفا به جپاروف خط میدهند. سپاهانی ها بار دیگر گفتند که همه چیز به تصمیم خود جپاروف بستگی دارد. آبی ها نیز برای کاپیتان سابق ازبکستان خط و نشان میکشیدند که از او شکایت خواهند کرد و از طرف دیگر از زرد پوشان اصفهانی میخواستند که به قول وقرار خود پاسبند باشند.

داستان این شلیک های هوایی این بار جدی شد و روابط عمومی سپاهان رسما به اتهام های استقلالی ها واکنش نشان داد. آنها با تاکید بر پایبندی به قول و قرار با استقلالی ها نوشتند:” مدیران باشگاه سپاهان در تمامی گفته‌ها و نوشته‌های خود بارها اعلام کرده‌اند “به قول و قراری که داده‌ایم پایبندیم ” ولی متأسفانه دوستان مرتباً با فرار به جلو درصددند مسئولیت اشتباهات خود در قبال بازیکن را به دوش باشگاه سپاهان بیندازند و بدین ترتیب با زیرکی از گفتن حقایق در خصوص چرایی رفتار امروز آقای جپاروف عبور کنند. به گفته دست اندرکاران باشگاه استقلال و کارشناسان عزیزی!! که در این باره نظر می‌دهند این بازیکن در اختیار شماست! پس چرا با وی قرارداد منعقد نمی‌کنید و به طور دائم نام سپاهان را بر زبان می‌آورید؟”

در بخش دیگر این اطلاعیه آمده است:” ؟ از نظر باشگاه سپاهان همانگونه که به وکیل بازیکن اعلام شد، باشگاه استقلال تهران برای مذاکره و عقد قرارداد با آقای جپاروف در میان باشگاه‌های ایرانی در اولویت است و چنانچه استقلال نتواند با بازیکن قرارداد منعقد کند به مذاکره با جپاروف فکر می‌کنیم. اینکه به چه دلیلی آقایان در باشگاه استقلال به جای دلجویی از بازیکن به جهت اقدامات اشتباه خود و عدم توانایی در جلب رضایت وی برای عقد قرارداد جدید «با اتهاماتی ناروا که بعضا قابلیت پیگرد قضایی دارد» به اتهام‌زنی به دیگران می‌پردازند، جداً جای سؤال دارد!”

در قسمت دیگری از این بیانیه به ماجرای جدایی پادوانی از سپاهان و پیوستن او به استقلال به عنوان نمونه ای از بی اخلاقی آبی پوشان اشاره شده است:” در اوایل فصل گذشته آقای پادوانی با مراجعه به فیفا به فسخ یکطرفه قرارداد خود با باشگاه سپاهان اقدام کرد و جالب اینکه در همان ایام خبر آوردند که وی در تمرینات استقلال حاضر شده است. منتهی در آن روز تصمیمم مدیریت باشگاه سپاهان بر این شد که با توجه به اینکه آقای پادوانی در تفکر فنی مربی وقت تیم فوتبال سپاهان جایگاهی نداشت و برای حفاظت از فوتبال بازیکن و با توجه به تماس سرمربی محترم باشگاه استقلال و اعلام نیاز ایشان به این بازیکن، با جدایی ایشان موافقت کند؛ والا نیک می‌دانستیم که فسخ یکطرفه بازیکن در آن زمان از اساس باطل است و بازیکن جریمه و همه عواملی که در این فسخ یکطرفه، مشوق!! بازیکن بودند تا مدتی از فوتبال محروم می‌شوند!”

و ادامه دادند: ” ظاهراً حافظه دوستان دچار مشکل شده است. مگر نه اینکه منتهی به نظر می‌رسد سکوت باشگاه سپاهان در قبال این موارد باعث مشتبه شدن امر بر آقایان شده که حالا خود را در جایگاه معلم اخلاق یافته‌اند. دوستان! باور کنید که شما نماد و مجسمه اخلاق نیستید و بهتر است کمی در اظهار نظرهای خود دقت کنید.”

در انتهای این بیانیه سپاهانی ها با عذرخواهی از هواداران استقلال نوشتند:” در پایان جا دارد پیشاپیش از هواداران باشگاه استقلال تهران به خاطر آزرده نمودن آنها از انتشار این اطلاعیه عذر خواهی کنیم. تا مدت‌ها به احترام شما و اسطوره‌های بزرگی که در باشگاه استقلال حضور داشته‌اند سکوت کردیم و خود را به نشنیدن زدیم، اما امروز سکوت بیشتر به منزله ظلم به باشگاه سپاهان و هواداران آن خواهد بود. چنانچه در جستجوی حقیقت هستید از مدیران باشگاه استقلال بخواهید تا با صداقت پرهیز از اتهام‌زنی به دیگران دلیل واقعی رفتار آقای جپاروف را به شما توضیح دهند.”