اسپانیا

بعد از جنجال های اخیر؛ رونالدو می خواهد از اسپانیا برود

فوتبال ترایب- نشریه پرتغالی آبولا ادعا کرد که اتهام فرار مالیاتی اخیر به کریس رونالدو، این ستاره پرتغالی را به اندازه ای ناراحت کرده که به  دنبال جدایی از رئال مادرید است.

رونالدو به تازگی از سوی دادستانی اسپانیا متهم شده که بین سال های 2011 تا 2014، مبلغی در حدود 14.7 میلیون یورو مالیات پرداخت نکرده و اکنون برای او اعلام جرم شده است.

هرچند رونالدو بار دیگر این اتهام را رد کرد و باشگاه رئال مادرید هم با انتشار بیانیه ای، حمایت کاملش را از ستاره پرتغالی اعلام کرد اما گفته می شود رونالدو این پول را با استفاده از شبکه ای از شرکت های صورتی، به بریتیش ویرجین آیلند که به بهشت فرار کننده های مالیاتی معروف شده، منتقل کرده است.

پیش از این لیونل مسی هم با چنین اتهامی روبرو شد و برای فرار مالیاتی 5 میلیون یورویی، با حکم حبس 15 ماهه روبرو شد که با توجه به قوانین اسپانیا، به دلیل اینکه کمتر از دو سال است، می تواند به جای آن جریمه مالی بپردازد.

اما به دلیل بیشتر بودن مبلغ اتهام رونالدو، او ممکن است با دردسر بزرگتری روبرو شود.

در صورتی که رونالدو بخواهد از رئال جدا شود، باشگاه هایی مانند منچستریونایتد و پاری سن ژرمن از بیشترین شانس برای به خدمت گرفتن او برخوردار هستند؛ ضمن اینکه چند باشگاه چینی نیز آماده اند تا مبالغ هنگفتی را برای خرید او بپردازند.