پرسپولیس

کی‌روش: پرسپولیس باید بهای بزرگی اش را بدهد

فوتبال ترایب- کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، تایید کرد که برنامه ریزی اش برای جام جهانی مشکلاتی را برای پرسپولیس ایجاد خواهد کرد اما معتقد است این بهایی است که پرسپولیس برای رسیدن به موفقیت در بالاترین سطح فوتبال آسیا باید بپردازد.

تنها دو روز بعد از صعود به جام جهانی، کی روش از برنامه آماده سازی تیم ملی برای این رقابت ها رونمایی کرد و با توجه به اینکه 99 روز آماده سازی برای تیمش در نظر گرفت، باشگاه های لیگ برتری باید منتظر یک فصل فشرده باشند و این فشار روی پرسپولیس که در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به میدان برود، بیشتر است.

کی روش تایید کرد که این برنامه می تواند فشار بیشتری روی تیم برانکو ایوانکوویچ وارد کند اما از این تیم خواست تا مانند باشگاه های بزرگ اروپایی، برای رسیدن به بالاترین سطوح، فداکاری لازم را انجام بدهند.

سرمربی پرتغالی گفت:” تنها استثناى این برنامه فقط پرسپولیس است که در مراحل بالاترلیگ قهرمانان  حضور دارد.

بارسلونا، رئال و منچستر نیز تحت فشار و فشردگى بازى هاى خود را برگزار مى کنند. من خودم زمانى که در منچستر بودم ١١ بازى در یک ماه پشت سر گذاشتم. نیاز به فداکارى داریم و پرسپولیس نیز باید این فداکارى را انجام دهد . وقتى در مراحل بالا هستید و در این سطح حضور دارید باید بهایش را بپردازید . این بهای افتخار و بزرگی است کما اینکه  رئال، بارسا و منچستر، بایرن و بقیه هم به نسبت تیم های معمول همیشه مشکلات و فشردگی بیشتری را تحمل می کنند “