ایران

احتمال یک رکورد ملی دیگر: ایران در سید سوم جام جهانی

فوتبال ترایب- نتایج درخشان تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی های اخیر نه تنها جایگاه ما را در صدر تیم های آسیایی محکم خواهد کرد بلکه احتمال دارد که تیم ما در ردهای مابین 21 تا 24 جهان قرار بگیرد. اتفاقی که نه تنها برای اولین بار رخ خواهد داد بلکه ممکن است موجب شود که برای اولین بار تیم ملی کشورمان در سید 3 قرعه کشی جام جهانی قرار داده شود.

تیم ملی کشورمان در آخرین رده بندی فیفا با 829 امتیاز در رده 30 ام قرار دارد. ایران موفق شد در این ماه دو پیروزی ارزشمند به دست بیاورد. ابتدا شکست مونته نگرو در بازی دوستانه و سپس پیروزی بر ازبکستان در بازی های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و صعود به عنوان دومین تیم به این مسابقات.

با احتساب این دو پیروزی، امتیاز تیم ملی در رنکینگ تا 895 بالا خواهد رفت که با توجه به امتیازیات فعلی دیگر کشورها و نتایج بازی هایی که تا امروز در رده ملی انجام شده است جایگاهی بین 25 تیم برتر جهان برای تیم کشورمان قطعی است و بهترین حالت ممکن هم در حال حاضر حضور در رده 21 ام و پس از مصر 903 امتیازی خواهد بود.

جدای از این نتیجه که میتواند بهترین رتبه برای کشورمان باشد، تاثیر این رنکینگ بر سیدبندی قرعه کشی بازیهای جام جهانی است. فیفا بر اساس رتبه تیم ها در آخرین رتبه بندی تیمها در تاریخ 10 آذر امسال (اول دسامبر 2016) سیدهای قرعه کشی جام جهانی را مشخص و بر اساس آن گروه بندی ها را شکل خواهد داد.

به این ترتیب و درصورت ادامه روند رو به رشد تیم ملی کشورمان نیتوان انتظار داشت که تیم ما برای اولین بار در سید سوم جام جهانی قرار بگیرد و شانس صعودش از مرحله گروهی نیز متعاقب آن افزایش یابد.