اسپانیا

اعلام جرم رسمی دادستانی اسپانیا علیه رونالدو برای فرار مالیاتی

فوتبال ترایب- دادستانی اسپانیا علیه کریس رونالدو، ستاره رئال مادرید، به اتهام فرار مالیاتی 14.7 میلیون یورویی اعلام جرم کرد.

بخش تخلفات مالی دفتر بازپرسی مادرید علیه ستاره پرتغالی رئال به اتهام عدم پرداخت مالیات بین سال های 2011 تا 2014 پرونده باز کرد.

بازرسان ادعا می کنند که در این مدت رونالدو از پرداخت 14.7 میلیون یورو مالیات به مقامات اسپانیایی خودداری کرده اس.

در بیانیه که منتشر شده، ادعا شده که رونالدو درآمدهای حاصل از فروش حق انتشار تصاویرش را از خزانه داری اسپانیا پنهان کرده است.

براساس این گزارش، رونالدو در سال 2011، 1.3 میلیون یورو، در سال 2012، 1.6 میلیون یورو، در سال 2013، 3.2 میلیون یورو و در سال 2014، 8.5 میلیون یورو از مالیاتش را پرداخت نکرده است.

حالا باید دید که رونالدو هم مانند لیونل مسی درگیری یک پرونده قضایی طولانی مدت خواهد شد یا خیر، هرچند آنتونیو لوبو ژاویر، یکی از وکلای ستاره پرتغالی، معتقد است که پرونده او کاملا با ستاره بارسا فرق می کند.

” این اتفاق خیلی شوکه کننده بود و رونالدو احساس می کند که در مورد ش بی عدالتی شده است. هیچ پنهان کاری ای در مورد درآمد وجود نداشت. ما اظهارنامه مالیاتی را ارائه دادیم اما به نظر می رسد این اظهارنامه مورد توجه مقامات اسپانیایی قرار نگرفته است اما رونالدو هیچ قانونی را نقض نکرده است.

پرونده مسی و دیگر بازیکنانی که مقامات اسپانیایی آن را پیگیری کردند، کاملا متفاوت بود زیرا این بازیکنان هیچ اظهارنامه ای ندادند. رونالدو پیش ازاینکه مورد بازپرسی قرار بگیرد، کاری که فکر می کرد باید را انجام داد.”