ایران

کی‌روش: صعود به جام جهانی راحت به دست نیامد

فوتبال ترایب-کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران، پس از پیروزی 2-0 تیمش مقابل ازبکستان و صعود به جام جهانی، تاکید کرد که این صعود به آسانی به دست نیامده است.

ایران با پیروزی مقابل ازبکستان، به عنوان اولین تیم آسیایی راهی جام جهانی شد؛ در حالی که هنوز دو دیدار از مرحله گروهی باقی مانده اما کی روش تاکید کرد که این نتایج و صعود به راحتی به دست نیامده است. او همچنین از کسانی گفت از این صعود خوشحال نیستند اما از طرفداران تیمش خواست که این اتفاق تاریخی را جشن بگیرند.

صعودمان راحت نبود

نتیجه بسیار خوبی به دست آوردیم. بازی بسیار خوبی را شاهد بودیم. جلوی تیمی بودیم که بازیکنان خوبی دارد.این نشان می دهد که صعود به جام جهانی راحت نیست. برخی فکر می کردند صعود راحت است اما با این تیم ها دیدیم که صعود به جام جهانی دشوار بود. بازیکنان را به خاطر عملکرد تحسین می کنم. به ازبک ها هم تبریک می گویم و می دانم باخت جزئی از بازی است. برای ازبکستان بهترین آرزوها را دارم.

آنهایی که نمی خواستند موفقیت ما را ببیند، باختند

راجع به بازیکنانم با دوجمله صحبت می کنم. با تعهد بالا، باانگیزه و با فداکاری در طول سفری که داشتیم، کار کردند و متعهد بودند به هدفی که در ذهن داشتیم. تمام کشور مخصوصا هواداران تیم ملی فوتبال ایران خوشحال شدند. البته یکی دو نفری هستند که خوشحال نیستند. در همین جا هم هستند افرادی که خوشحال نیستند. حتی درون فدراسیون ایران هم برخی افراد زیاد خرسند نیستند. ولی امروز روز ما است. آنها باختند.

مشکلا زیادی داشتیم

خیلی اوقات مشکلاتی داشتیم. برخی افراد بودند که برنامه آماده سازی مان را خراب کنند اما ما امشب کار را انجام دادیم. از طرف کادر مربیگری و تیم ملی فوتبال می خواهم از هواداران فوتبال ایران و دست اندرکارانی که کمک کردند. آنهایی که درون فدراسیون بدون نام و نشانی کمک می کنند، از طرف خودم و کادرم می خواهم تشکر کنم.

فوتبال ایران هیچ تغییری نکرده

فکر نمیکنم امشب برای صحبت درباره برنامه های پایه ها صحبت کنیم. مطمئنا وقتی ریاست فدراسیون نظر بنده را درباره مطلبی بپرسد، نظرم را خواهم گفت. وقتی برای اولین بار به جام جهانی 2014 صعود کردیم، فکر کردم آن موقع زمان مناسبی برای توسعه و آینده فوتبال ایران به وجود بیاید. اما امروز من هیچ تغییری را نمی بینم. بهترین آرزویم برای فوتبال ایران این است که الان یکبار برای همیشه فدراسیون جلوی کسانی که مانع پیشرفت فوتبال ایران شدند را بگیرد تا بتوانیم برنامه ای که هواداران ایرانی استحقاقش را دارند، تامین کنیم.

باید از این فرصت تاریخی استفاده کنیم

دو دوره صعود پیاپی به جام جهانی را در ایران داشتیم. اگر فوتبال ایران از این فرصت تاریخی استفاده نکند، اشتباه بزرگی مرتکب شده است. البته من مربی هستم و فقط می توانم نظرم را مطرح کنم. آقایان! امشب بیایید راجع به صعود صحبت کنیم و جشن بگیریم. در کنار افرادی که حمایت کردند و عاشق مان بودند، جشن بگیریم. افرادی که به ما اعتماد داشتند. دلیل اصلی حضور ما امروز فقط آنها هستند.