ایران

ابهام در دیدار روسای فدراسیون با الکس نوری: رسمی یا غیر رسمی؟

فوتبال ترایب- دیدار مدیران فدراسیون فوتبال با الکساندر نوری سرمربی ایرانی الاصل وردربرمن آلمان یک شب پیش از دیدار ایران و ازبکستان در حالی برگزار شد که هیچ توضیحی درباره هدف و مسایل مطروحه در این نشست مخابره نشد و سایت فدراسیون نیز خبری در این باره اعلام نکرد.

حضور الکساندر نوری در ایران شاید تا یک سال پیش اتفاق ویژه ای نمی بود اما پس از درخشش او روی نیمکت مربی گری این تیم قدیمی آلمانی در بوندس لیگا، مسافرت او به تهران به حادثه خاصی در روزهای صعود تیم ملی کشورمان به جام جهانی 2018 روسیه بدل شد.

نوری 37 ساله که پس از ارتقا از نیمکت تیم دوم وردربرمن به تیم بحران زده اصلی نتایج فوق تصوری کسب کرد و تیم قعر جدولی را به یکی از امیدهای سهمیه اروپا بدل کرده بود در آستانه بازی حساس تیم ملی کشورمان و ازبکستان به ایران سفر کرد. او در این سفر با رییس و مقامات هیات رئیسه فدراسیون نیز دیدار کرد. در این دیدار مهدی تاج رئیس فدراسیون، محمدرضا ساکت مدیر تیم‌های ملی، فریدون اصفهانیان، عبدالکاظم طالقانی، هدایت الله ممبینی اعضای هیئت رئیسه فدراسیون و جواد نکونام حضور داشتند.

نقطه ابهام انگیز این دیدار اما در نوع و اطلاع رسانی این نشست وجود دارد. سوال اینجاست که اگر این دیدار به صورت رسمی برگزار شده است و مباحثی همچون ارتباط نزدیک تر و تفاهم نامه بین باشگاه مطبوع نوری و فدراسیون مطرح شده است پس چرا خبری در این باره نه در ارگان فدراسیون و نه در دیگر خبرگزاری ها کار نشد؟

محل برگزاری ا ین دیدار نیز جای سوال دارد که چطور به جای فدراسیون در برج میلاد برگزار شد؟ این دیدار چه اهمیتی داشت که باید درست شب پیش از بازی حساس با ازبکستان صورت بگیرد؟ و از همه مهمتر چرا هیچ رسانه نزدیک به فدراسیونی درباره جزییات این دیدار اطلاعاتی منتشر نکرد؟

باید منتظر ماند و دید آیا توضیحی در این باره وجود دارد یا همچنان مسئله نزد حاضران در جلسه مکتوم خواهد ماند.