ایران

چهار بازمانده ایران از صعود خاطره انگیز در کره جنوبی

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران امروز در حالی مقابل ازبکستان قرار می گیرد که از ترکیب اصلی تیمی که 4 سال قبل مقابل کره جنوبی قرار گرفته بود، تنها 4 بازیکن همچنان در تیم کارلوس کی روش حضور دارند.

در آن دیدار ایران با ترکیب رحمان احمدی، پژمان منتظری، جلال حسینی، خسرو حیدری، امیرحسین صادقی، جواد نکونام، هاشم بیک زاده، آندرانیک تیموریان، مجتبی جباری، مسعود شجاعی و رضا قوچان نژاد مقابل کره جنوبی قرار گرفت.

 از این جمع جواد نکونام از فوتبال خداحافظی کرده و وارد دنیای مربیگری شده اما رحمان احمدی، خسرو حیدری، امیرحسین صادقی، هاشم بیک زاده و مجتبی جباری علی رغم اینکه همچنان بازی می کنند اما مدت هاست که جایی در برنامه های کی روش ندارند.

در مقابل، پژمان منتظری، جلال حسینی، مسعود شجاعی و رضا قوچان نژاد همچنان در فهرست تیم کی روش حضور دارند؛ هرچند از این جمع، احتمالا تنها پژمان منتظری در دیدار امشب مقابل ازبکستان به میدان خواهد رفت و سه بازیکن دیگر از روی نیمکت بازی را آغاز خواهند کرد.

جلال حسینی در چد دیدار اخیر جای خود را به زوج منتظری-پورعلی گنجی داده و مسعود شجاعی هم در 7 دیدار قبلی ایران بیشتر به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفته است.

رضا قوچان نژاد هم اگرچه در جام جهانی هم مهاجم اصلی ایران بود اما با ظهور سردار آزمون، او جایگاهش در ترکیب اصلی را از دست داد؛ هرچند همچنان در لحظات حساس، یکی از مهره های مورد اعتماد مربی پرتغالی است.