ایران

گزارش سایت فیفا در مورد دیدار ایران-ازبکستان

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران فردا در دیداری حساس مقابل ازبکستان قرار خواهد گرفت. سایت فیفا نگاهی داشته به این دیدار:

دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در منطقه آسیا به لحظات حساسش نزدیک می شود و ایران در آستانه کسب سهمیه حضور در مرحله نهایی است.

یک پیروزی در دیدار مقابل تیم سوم جدول، ازبکستان، کافی است تا تیم کارلوس کی روش بعد از روسیه میزبان و برزیل، حضورش در جام جهانی 2018 را قطعی کند.

اهمیت این دیدار برای تیم میزبان نیاز به توضیح ندارد. آنها با سه امتیاز دیدار مقابل ازبکستان می توانند صعودشان را قطعی کنند. خوش بینی شاگردان کی روش برای این دیدار هم به خاطر بازی مقابل هواداران خودی و هم رکورد بهتر در دیدارهای رودررو مقابل ازبکستان است. تیم ملی در 7 دیدار اخیر مقابل ازبک ها، 5 پیروزی کسب کرد.

البته ازبک ها هم به تنها پیروزی شان مقابل ایران در تهران که در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 به دست آمد، دلخوش هستند. تیم ساموئل بابائیان امیدوارند که با پیروزی دوباره مقابل ایران، بتوانند جایگاه کره جنوبی در رتبه دوم جدول را بگیرند.

هر دو تیم در حالی پای به این دیدار می گذارند که در دیدارهای اخیرشان به پیروزی رسیدند. ازبکستان در دیدار دوستانه اخیرش 2-0 تایلند را شکست داد و ایران هم با نتیجه 2-1 مونته نگرو را از پیش رو برداشت؛ در دیداری که هر دو گل را سردار آزمون به ثمر رساند.

ازبکستان برای نتیجه گیری در این دیدار روز الکساندر گرنیخ که همچنان تعویض طلایی این تیم محسوب می شود، حساب کرده و همین طور اودیل احمدف، کاپیتان آماده این روزهای شان.

کارلوس کی روش، سرمربی ایران، در مورد این دیدار حساس گفته است:” ما در صدر جدول گروه قرار داریم. ما شکستی نداریم و گلی دریافت نکردیم. با این وجود، هنوز به جایی که می خواهیم، نرسیدیم. هنوز بازی برای ما تمام نشده است. اگر بخواهیم موفق شویم، باید یک بهایی بپردازیم. پیروزی هیچ وقت ارزان به دست نمی آید. در این لحظه، تنها فداکاری کامل ما را به جایی که می خواهیم، می رساند.”