ایران

کی روش: بازی فردا برای ما فینال جام جهانی است

فوتبال ترایب- سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری پیش از بازی با ازبکستان در چهارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه با تاکید بر اهمیت هر بازی این مرحله، طرز تفکر تیم و کادر فنی را این دانست که جام جهانی نه در سال 2018 که بازی فردا مقابل ازبکستان است.

کارلوس کی روش درباره بازی های پیش روی تیم ملی گفت:” فردا بازی مهمی با ازبکستان داریم. ما سه بازی مهم دیگر پیش رو داریم. تمام تلاشمان این است که بهترین عملکرد و فوتبال را درون زمین داشته باشیم تا به سطح استاندارد موردنظرمان برسیم. ازبکستان از بهترین تیم های گروه است. در گذشته هم بازی کردن با ازبکستان چه در خانه خودمان و چه در خانه حریف برایمان سخت بوده است. آنها بازیکنان و مربیان خوبی دارند.”

او درباره انجام این بازی در ورزشگاه آزادی و حضور هواداران ایرانی افزود:” استادیوم آزادی همیشه یار دوازدهم ما بوده است. هرگاه در آزادی بازی کرده ایم حمایت طرفداران کمک حال ما بوده است. امیدوارم فردا هم این اتفاق رخ بدهد و به رویاهایمان نزدیکتر بشویم. همانطور که گفتم باید تلاش کنیم هم در کارهای دفاعی و هم در کارهای هجومی تیم برتر باشیم. بهترین بازیکن و یار ما در بازی فردا استادیوم آزادی پر از تماشاگر خواهد بود. تمام تیم ها به هواداران نیاز دارند. اگر فردا استادیوم پر شود، شاید کارمان کمی راحت تر شود. پس اطمینان داریم می توانیم به نتیجه موردنظر برسیم درست مثل گذشته.”

سرمربی تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: “ما کاری را برای حریف آسان نمی کنیم چون در فوتبال چیزی ارزان به دست نمی آید. نگرش ما به بازی فردا اینطور است که گویا فینال جام جهانی را در پیش داریم و امتیاز آن سرنوشت ساز است. دلیل این طرز تفکر این است که تیم خوبی پیش رو داریم. اطمینان دارم با عملکرد خوب نتیجه خوبی به دست می آوریم.”