استقلال

فرهاد مجیدی: اگر می خواستم، دو فصل قبل سرمربی استقلال می‌شدم

فوتبال ترایب- فرهاد مجیدی، اسطوره باشگاه استقلال، ادعا کرد که دو فصل قبل پیشنهاد نشستن روی نیمکت این تیم به عنوان سرمربی را داشت اما آن را قبول نکرد و اعلام کرد که می خواهد مربیگری را به عنوان دستیار یک مربی خوب خارجی آغاز کند. بخش های جالب مصاحبه بلند او را در ادامه می خوانید:

عضویت در هیئت مدیره استقلال؟

من تمایلی به کار مدیریتی ندارم.دوست دارم فعلا فقط مربیگری کنم و اهداف بزرگی دارم.در زندگی فوتبالی ام هر چیزی که خواستم را به دست آوردم و مطمئنم که در عرصه مربیگری هم می توانم موفق باشم.

من در این بخش تخصصی ندارم و بهتر است که به متخصص ها احترام بگذاریم.در چند سال گذشته بارها گفتم که بحران بزرگ باشگاه استقلال مدیریت است.این مدیران توانایی لازم جهت اداره این باشگاه پرهوادار را ندارند.وقتی مدیریت ضعیف است آنوقت بعضی ها به خودشان اجازه دخالت می دهند.بازیکن حق ندارد در امور کلان باشگاه و حتی تیم ورود کند اما می بینیم که این طور نیست.بعد از من در استقلال بازیکن برای مربی و تیم تصمیم گرفته،مگر باشگاه کمیته نقل و انتقالات و معاون نداشته؟! وقتی امثال من در استقلال بودند از این خبرها نبود.حالا هم امیدوارم که با حضور دکتر سلطانی فر دوران مماشات با مدیران بی کفایت به پایان برسد.استقلال جای نامهای بزرگ است.مدیرانی در حد وزارت.آنقدر که مدیرعامل استقلال به چشم می آید و در رسانه ها دیده می شود،خیلی اعضای کابینه دیده نمی شوند.باید مدیران زبده در راس باشگاه قرار بگیرند.استقلال با این مدیران به جایی نمی رسد و فقط فرصت را از دست می دهیم.

تغییر کادر فنی استقلال

مشکل استقلال مدیریتی است.مدیری باید به استقلال بیاید که دیگران برایش تصمیم نگیرند.مربی جوان بیشتر از هر چیز به مدیر قدرتمند نیاز دارد.مدیری که عادت های بد و غلط را از بین ببرد و سیستمی به وجود بیاورد که هر چیزی سر جای خودش باشد.مطمئن باشید در این شرایط توانایی کادرفنی استقلال هم دو برابر می شود.

آغاز مربیگری

خیلی دوست دارم که در کنار یک مربی مطرح خارجی کار مربیگری را شروع کنم.من اگر می خواستم می توانستم دو فصل قبل سرمربی استقلال بشوم.پیشنهادم داشتم اما قبول نکردم.میلیون ها هوادار از امثال من توقع بالایی دارند و اگر ما هم بخواهیم شیوه های سنتی و غلط را ادامه بدهیم فقط مردم را از فوتبال دور می کنیم و به اعتبار ٧٠ ساله باشگاه استقلال ضربه می زنیم.

من سه ماه دیگر مدرک A مربیگری را دریافت می کنم.یعنی در ماه سپتامبر،این را جهت اطلاع طرفداران فوتبال می گویم که بعد از دریافت مدرک B باید حداقل یک سال بگذرد تا اجازه داشته باشید مدرک A را بگیرید.من قانون را می گویم و ترجیح می دهم که کار درست را انجام بدهم.نزدیک به 1سال قبل مدرک B را گرفتم و الان هم منتظر کلاس A هستم.