لیگ ایران

قلعه نویی در نزدیک ترین فاصله با نیمکت ذوب آهن

فوتبال ترایب- پرافتخار ترین سرمربی لیگ برتر تنها چند قدم تا سرمربی گری ذوب آهن اصفهان فاصله دارد و گزینه اصلی مدیران این باشگاه به شمار می‌رود.

پیش از این از مربیانی همچون مجید صالح، اسکوچیچ و امید نمازی به عنوان گزینه های هدایت ذوب آهن نام برده می شد ولی با ورود نام قلعه نویی به این فهرست، عملا این نامها از مدار خارج شدند. قلعه نویی اکنون در سفر است و قرار است روز یکشنبه پس از بازگشت از سفر مذاکرات نهایی خود را با مسئولان این تیم اصفهانی انجام دهد و به احتمال زیاد سکان ذوب را در دست بگیرد.

ذوب آهن پس از یک شروع پر فراز و نشیب با یحی گل محمدی و ادامه آن با سید مجید حسینی، با اینکه با کسب مقام چهارم در لیگ برتر عملکرد بدی نداشت ولی تیمی هم نبود که بازی های با ثباتی انجام دهد. این تیم در پایان فصل با حذف از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نتوانست در زمره شانزده تیم برتر قاره قرار بگیرد تا اختلافات حسینی با مدیران و برخی بازیکنان با تجربه این تیم موجب عدم تمدید قرارداد این مربی جوان شود.

قلعه نویی نیز فصل عجیبی در تراکتورسازی سپری کرد و در حالی که تا نیم فصل شانه به شانه قهرمان در حرکت بود با محرومیتهای فیفا نه تنها از کورس قهرمانی بازماند بلکه نایب قهرمانی را نیز به استقلال تقدیم کرد. فصل بی جام او با شکست در بازی فینال حذفی تکمیل شد تا او عطای ماندن در تراکتورسازی بحران زده را به لغایش ببخشد.

حال باید دید قلعه نویی و ذوب آهن خواهند توانست شکوه و اعتبار خدشه دار شده یکیدیگر را بازیابند یا مسیر افت آنها ادامه خواهد یافت.