آسیا

عذرخواهی عربستان برای رعایت نکردن یک دقیقه سکوت

فوتبال ترایب- فدراسیون فوتبال عربستان به دلیل اینکه بازیکنان تیم ملی این کشور در دیدار روز گذشته مقابل استرالیا، سکوت یک دقیقه ای ابتدای بازی را رعایت نکردند، عذرخواهی کرد.

در دیدار روز گذشته عربستان مقابل استرالیا در آدلاید که با پیروزی 3-2 میزبان به پایان رسید، بازیکنان عربستان حاضر نشدند در مراسم یک دقیقه سکوت ابتدای بازی به احترام قربانیان حوادث تروریستی اخیر در لندن که دو زن استرالیایی هم در بین آنها بودند، شرکت کنند.

فدراسیون فوتبال استرالیا بعد از بازی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که عربستانی ها از قبل گفته بودند که چون چنین حرکتی در فرهنگ شان وجود ندارد، این کار را انجام نخواهند داد.

اما فدراسیون فوتبال عربستان با انتشار بیانیه ای، به خاطر این حرکت عذرخواهی کرد و اعلام کرد قصد بی احترامی به کسی را نداشته اند.

در این بیانیه آمده است:” فدراسیون فوتبال عربستان تاسف عمیق خود را اعلام و صراحتا به دلیل اینکه بعضی از اعضای تیم عربستان در دیدار مقابل استرالیا در مقدماتی جام جهانی در مراسم یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان حادثه تروریستی هفته قبل در لندن شرکت نکردند، عذرخواهی شان را اعلام می کند.

بازیکنان قصد هیچ بی احترامی به یاد قربانیان یا خانواده ها آنها را نداشتند.

فدراسیون فوتبال عربستان هرگونه اقدام تروریستی و افراط گرایانه را محکوم می کند و با خانواده همه قربانیان و همین طور دولت و مردم بریتانیا ابراز همدردی دارد.”