پرسپولیس

طاهری: از 3090، پانزده میلیارد طلب داریم

فوتبال ترایب- علی اکبر طاهری، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، اعلام کرد که مبلغ طلب این باشگاه از 3090، پانزده میلیارد تومان است و شایعات دریافت 45 میلیارد تومان از این اسپانسر صحبت ندارد.

بعد از دیدار مقابل لخویا در لیگ قهرمانان بود که شایعه استعفای طاهری منتشر شد و پس از آن مشخص شد که این موضوع به اختلاف او با اسپانسر باشگاه که مورد حمایت معاون وزیر ورزش است، برمی گردد.

به تازگی بار دیگر اسنادی در مورد پرداخت 45 میلیاردی این سامانه پیامکی به پرسپولیس منتشر شد اما طاهری این موضوع را تکذیب کرد. او همچنین در این مصاحبه در مورد تلاش برای پیدا کردن بهترین گزینه میزبانی برای دیدار مقابل الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرد.

طلب 15 میلیاردی از 3090

البته ما قراردادی با ‌اسپانسر داریم که در این قرارداد تعهداتی وجود دارد. بعضی‌ها چون عدد بزرگ است، نمی‌دانند که دقیقا موضوع چیست. قبل از این که پول به باشگاه بیاید هزینه‌هایش ایجاد شده است. یعنی محل هزینه‌های آن مشخص شده است. پول به بازیکن می‌دهیم، بابت اجاره زمین باید پرداختی داشته باشیم، پول برق، آب و دستمزد کادرفنی و همین طور هزینه‌های این چنینی را نیز باید پرداخت کنیم.

45 میلیارد تومان از سامانه 3090 دریافت نکرده‌ایم. از طریق ‌اسپانسرمان یعنی 3090 حدود 33 میلیارد تومان دریافتی داشته‌ایم  و 15 میلیارد طلب داریم. البته یک بخش کار ما با بانک کوثر است که قرارداد آن چیز دیگری است. یعنی هواداران در آن جا حساب باز می‌کنند و از سود پول آنها مبلغی را به باشگاه می‌دهند. یا به طور مثال با کرمان خودرو همکاری کردیم که بابت آن پولی را گرفته‌ایم یا با بیمه ایران هم همکاری داشته‌ایم.

میزبانی از الاهلی در ترکمنستان، تاجیکستان یا قطر

برای انتخاب کشور ثالث شرایط مختلفی را از نظر آب و هوایی بررسی کردیم به طور مثال زمانی که عمان را به عنوان میزبان انتخاب کردیم انتظاراتی داشتیم نظیر این که هواداران‌مان و ایرانیان مقیم آن جا به ورزشگاه بیایند که البته تعداد کمی به ورزشگاه آمدند و بیشتر اعضای کانون هواداران‌مان که از تهران رفته بودند تیم را مورد تشویق قرار داده بودند. در نهایت تصمیم گرفتیم میزبانی خودمان را در یکی از کشورهای تاجیکستان یا ترکمنستان برگزار کنیم تا شاید وضعیت آب و هوایی در آن جا بهتر باشد. البته انتخاب کشور میزبان منوط به شرایط مختلفی از جمله شرایط پروازی خواهد بود. البته به بحث کشور قطر هم فکر می‌کنیم شاید این کشور را به عنوان میزبان انتخاب کنیم. فعلا در حال‌ رایزنی هستیم و تصمیم قطعی نگرفته‌ایم.