پرسپولیس

ضرر 323 هزار دلاری پرسپولیس به خاطر یک اشتباه

فوتبال ترایب- پس از ترک ایران توسط آنتونی گولچ، پرسپولیس به جای فیفا به کمیته انضباطی شکایت کرد تا در نهایت این گولچ باشد که حدود یک میلیارد و دویست میلیون تومان از پرسپولیس طلبکار شود.

بنا به روایت سرپرست کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در فدراسیون فوتبال از ماجرا:” پرسپولیس پس از خروج گولچ از ایران شکایتی را تنظیم و به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال کرد. کمیته انضباطی به باشگاه پرسپولیس اعلام می‌کند مرجع رسیدگی به این پرونده نیست و پرونده را رد می‌کند.

چند روز پیش نماینده باشگاه پرسپولیس نزد من آمد و قصد داشت بار دیگر پرونده گولچ را به جریان بیندازید که من به او اعلام کردم فیفا رای مربوط به پرونده گولچ را صادر کرده و شما هنوز درگیر شکایت خود از این بازیکن به کمیته انضباطی هستید! پرسپولیس اگر قصد اعتراض به حکم فیفا دارد باید به دادگاه CAS اعتراض کنند نه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال.”

با این ترتیب و در اثر نا اشنایی و تعلل در شکایت متقابل به فیفا، پرسپولیس در پرونده شکایت آنتونی گولچ محکوم به پرداخت 277 هزار دلار بابت نقض پرونده و 46 هزار دلار بابت بدهی قبلی (در مجموع 323 هزار دلار – حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان) شد.

روزبه وثوق‌احمدی با اعلام این موضوع افزود:” با توجه به این اتفاقات است که فدراسیون تصمیم گرفت ورود بازیکنان خارجی به باشگاه‌ها را مدیریت کند چرا که برخی مدیران باشگاه‌ها اطلاعات لازم را در مورد مسائل مربوط به قرارداد‌های بازیکنان خارجی ندارند. “