جام جهانی 2018

رادامل فالکائو، بهترین گلزن تاریخ تیم ملی کلمبیا شد

فوتبال ترایب- رادامل فالکائو، مهاجم تیم ملی کلمبیا با گلزنی مقابل اسپانیا، به بهترین گلزن تاریخ این تیم تبدیلشد. این مهاجم 31 ساله که در دقیقه 55 دیدار دوستانه مقابل اسپانیا گل برتری تیمش را به ثمر رساند و کلمبیا را 2-1 پیش انداخت. این گل 26 امین گل فاکائو در 65 امین بازی ملی اش بود و او را به صدر جدول گلزنان کلمبیا رساند.

فالکائو با این رکورد از سد آرنولدو ایگواران که در 68 بازی بین سالهای 1993-1973، 25 گل برای کلمبیا به ثمر رسانده بود گذشت. فالکائو آخرین گل ملی خود را در 6 ام ژوئن 2015 به ثمر رساند و دقیقا دو سال بعد توانست با زدن 26 امین گل اش به صدر جدول گلزنان کلمبیا صعود کند.

اگر فالکائو بخواهد مانند ایگواران به مدتی طولانی رکورد خود را نگه دارد باید به روند گلزنی هایش ادامه دهد. جیمز رودریگز، مهاجم رئال مادرید تاکنون 19 گل ملی در کارنامه خود دارد و با توجه به اینکه 25 ساله است فرصت زیادی برای رسیدن به فالکائو پیش رو دارد.

در حالی که فالکائو در دیدار مقابل اسپانیا رکوردی تاریخی رقم زد، اسپانیا نیز نتیجه ای تاثیرگذار به دست آورد. شاید به ثمر رساندن دو گل دستاوردی بزرگ به نظر نرسد اما آنها از دیدار مقابل ساحل عاج در سال 2006 نتوانستند بیشتر از یک گل در خانه به ثمر برسانند. اسپانیا به لطف آلوارو موراتا توانست به یک تساوی دیرهنگام در این دیدار دست یابد.