پرسپولیس

پرسپولیس و معادله پیچیده میزبانی از الاهلی در لیگ قهرمانان

فوتبال ترایب- قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان دیروز انجام شد و حالا پرسپولیسی ها علاوه بر اینکه باید به دنبال حضور قدرتمندانه در این دیدار باشند، دغدغه دیگری هم دارند و آن هم پیدا کردن کشوری برای استفاده حداکثری از امتیاز میزبانی است.

حضور دو تیم عربستانی در این مرحله، احتمال رویارویی دوباره قرمزها با تیم های این کشور را بسیار افزایش داد و هرچند خیلی از هواداران این تیم امیدوار بودند تا با قرعه العین مواجه شوند تا حداقل بتوانند شاهد بازی تیم محبوب شان در ورزشگاه آزادی باشند اما در نهایت الاهلی به عنوان حریف پرسپولیس معرفی شد تا بار دیگر مدیران پرسپولیس با دردسر انتخاب کشور میزبان برای دیدار خانگی شان روبرو شوند.

تجربه بازی مقابل الهلال در مرحله گروهی در عمان نشان داد که انتخاب یک کشور عربی به عنوان میزبان تا چه اندازه می تواند به سود حریف عربستانی باشد.

همان طور که دیروز اعلام شد، پرسپولیسی ها دو کشور تاجیکستان و ترکمنستان را به عنوان گزینه های اصلی برای میزبانی در نظر دارند اما چند گزینه دیگر هم هستند که می توانند قابل تامل باشند؛ کشورهایی مانند استرالیا و مالزی که علی رغم فاصله زیاد از ایران، به دلیل داشتن مهاجران ایرانی پرتعداد، گزینه های خوبی به نظر می رسند.

همین دو سال قبل بود که تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا 2015 در استرالیا از حمایت تماشاگران ایرانی زیادی در دیدارهایش برخوردار شد و این می تواند برای پرسپولیسی ها بسیار جذاب باشد.

اما اگر قرار باشد پرسپولیسی ها در ترکمنستان و تاجیکستان بازی کنند، چه ورزشگاه هایی می توانند میزبان بازی این تیم برابر الاهلی باشند:

ترکمنستان:

ورزشگاه المپیک-در شهر عشق آباد/ ظرفیت: 45 هزار نفر

ورزشگاه بلخان آباد/ ظرفیت: 10 هزار نفر/ با چمن طبیعی ومسقف

تاجیکستان:

ورزشگاه پامیر در شهر دوشنبه/ظرفیت: 24 هزار نفری/ دارای چمن مصنوعی