انگلیس

رسمی: مدافع سابق شالکه به آرسنال پیوست

فوتبال ترایب- باشگاه آرسنال تایید کرد سئاد کولاشیناچ، ملی پوش بوسنیایی شالکه طی انتقال آزاد در 30 ژوئن به این باشگاه خواهد پیوست.

در پی تلاش های ونگر برای تقویت تیمش و به دست آوردن عنوان قهرمانی لیگ برتر، بازیکن 23 ساله شالکه اولین قرارداد تابستانی آرسنال خواهد بود.

با آمدن کولاشیناچ به آرسنال که در پست مدافع چپ بازی می کند حضور آینده کیه ران گیبس در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. با وجود آنکه بازیکن شالکه توجه تیم های بزرگ لیگ برتری مانند چلسی و اورتون را به خود جلب کرده بود، خبرها حاکی از آن بود که انتقال به آرسنال جدی تر از پیشنهادات دیگر است.

این خبر با بیانیه کوتاهی در وبسایت رسمی باشگاه منتشر شد و پیوستن کولاشیناچ به آرسنال به عنوان اولین خرید تابستانی با قراردادی دو ساله اعلام شد.

آرسنال در فصل بعد در رقابت های لیگ اروپا حضور خواهد داشت در حالی که بعد از 19 سال برای اولین بار نتوانست سهمیه چمپیونزلیگ را کسب کند.

کولاشیناچ که تجربه حضور در لیگ اروپا را دارد به احتمال زیاد با ناچو مونرئال برای حضور در تیم ونگر رقابت خواهد کرد.
در حالی که آرسنال اعلام کرد با کولاشیناچ قراردادی طولانی مدت امضا کرده است شالکه طی بیانیه ای اعلام کرد که توپچی ها تا 2022 با او قرارداد بسته اند.

شالکه در این بیانیه آورده است:”سئاد کولاشیناچ با پایان یافتن قراردادش در باشگاه شالکه 04 در سی ام ژوئن 2017 به باشگاه آرسنال FC خواهد پیوست. دارنده عنوان قهرمانی جام حذفی 2017-2016 انگلیس که در جایگاه پنجم لیگ برتر قرار گرفته با این مدافع چپ 23 ساله تا سال 2022 قرارداد امضا کرده است.”