پرسپولیس

العین، قرعه دوست داشتنی پرسپولیس برای یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان

فوتبال ترایب- قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا فردا برگزار خواهد شد و با توجه به همه شرایط، العین امارات می تواند بهترین حریف برای پرسپولیس در این مرحله باشد.

در این مرحله 8 تیم پرسپولیس ایران، العین امارات و الاهلی والهلال از عربستان از منطقه غرب و تیم های گوانگژو و شانگهای SIPG از چین و اواراردز و کاوازاکی ژاپن در منطقه شرق حضور دارند و قرعه کشی به طور مجزا بین تیم های این دو منطقه انجام خواهد شد.

به این ترتیب، پرسپولیس تنها می تواند با العین، الهلال و الاهلی روبرو شود اما با توجه رابطه دیپلماتیک پرتنش ایران و عربستان، در صورتی که پرسپولیس با یکی از دو تیم الهلال و الاهلی روبرو شود، مانند دیدارهای مرحله گروهی، بازی باید در زمین بی طرف انجام شود و به این ترتیب، قرمزها بار دیگر از حمایت هواداران شان برخوردار نخواهند بود.

اما در صورتی که العین حریف پرسپولیس باشد، حداقل یکی از دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

ضمن اینکه در صورت رویارویی با العین، با توجه به اتفاقاتی که در دیدار برگشت این تیم مقابل استقلال رخ داد، شاگردان برانکو ایوانکوویچ از انگیزه بالاتری برای انتقام گیری برخوردار خواهند بود.

شرایط قرعه کشی و رویارویی تیم ها در نیمه نهایی

در قرعه کشی فردا که ساعت 16 به وقت محلی در کوالالامپور مالزی برگزار می شود، بازی های منطقه غرب با اسامی QF1 و QF2 مشخص می شود و بازی های منطقه شرق هم QF3 و QF4 خواهد بود.

برای هر دیدار، تیمی که نام آن اول از گوی خارج شود، دیدار رفت را برگزار می کند و تیم دوم هم برگزار کننده دیدار برگشت خواهد بود.

در مرحله نیمه نهایی، برنده دیدارهای QF1 و QF2 با هم روبرو می شوند و دیدار دیگر را هم برنده دیدارهای QF3 و QF4 برگزار خواهند کرد و تنها در دیدار نهایی است که تیم های منطقه غرب و شرق آسیا به مصاف هم خواهند رفت.

براساس اعلام ای اف سی، دیدار رفت فینال در خانه تیم منطقه غرب و دیدار برگشت در خاور دور برگزار خواهد شد.