لیگ قهرمانان اروپا

یوونتوس 1-4 رئال مادرید: دودسیما به مادرید رفت

فوتبال ترایب- رئال مادرید در دیدار فینال رقابت های چمپیونزلیگ با نتیجه 4-1 یوونتوس را شکست داد و برای سومین بار در چهار فصل اخیر، عنوان قهرمانی رقابت های چمپیونزلیگ را از آن خود کرد.

کهکشانی ها در این دیدار، به ویژه در نیمه دوم، نمایش بسیار خوبی ارائه دادند و توانستند با یک پیروزی درخشان، از قهرمانی شان در لیگ قهرمانان دفاع کنند.

یوونتوسی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی موقعیت های خوبی روی دروازه رئال به وجود آوردند اما این شاگردان زین الدین زیدان بودند که در دقیقه 20 به گل اول بازی رسیدند.

نفوذ کارواخال و پاس حساب شده او به پشت محوطه جریمه برای کریس رونالدو، با شوت حساب شده ، توپ را از مقابل لئوناردو بونوچی به گوشه دروازه جانلوئیجی بوفون فرستاد.

اما این برتری تنها 7 دقیقه پایدار بود و در دقیقه 27، ماریو مانژوکیچ کار را به تساوی کشید. بعد از اینکه ساندرو توپ را به محوطه جریمه رئال فرستاد، گونسالو ایگواین به زیبایی آن را برای مانژوکیچ آماده کرد و این مهاجم کروات هم با ضربخ ای آکروباتیک، توپ را از بالای دست های کیلور ناواس وارد دروازه کرد تا حساب کار 1-1 شود.

تلاش دو تیم در دقایق پایانی نیمه اول برای رسیدن به گل های بعدی ثمری نداشت و دو تیم با تساوی 1-1 به رختکن رفتند.

رونالدو در نیمه دوم شروع بهترین داشت و بعد از چند حمله خوب، سرانجام در دقیقه 60 به گل دوم رسید. شوت کاسمیرو از پشت محوطه جریمه در بین راه به سامی خدیرا برخورد کرد و دور از دستان بوفون، به گوشه دروازه یووه رفت.

تنها 4 دقیقه بعد و زمانی که یوونتوسی ها تلاش می کردند گل خورده را جبران کنند، رئال به گل سوم رسید.

این بار هم کارواخال در نقش گلساز ظاهر شد و ارسال او به دهانه دروازه یووه را کریس رونالدو وار دروازه کرد.

در ادامه باز هم رئالی ها توپ و میدان را در اختیار داشتند و این باعث عصبی شدن یوونتوسی ها شد؛ به طوری که در دقیقه 81، کوادرادو با یک خطا بچه گانه روی راموس، کارت زرد دوم را دریافت کرد و اخراج شد.

برتری نفری رئال در دقایق پایانی به گل چهارم منجر شد. حرکت خوب مارسلو و پاس او برای مارکو آسنسیو، با ضربه این این بازیکن به گل چهارم تبدیل شد و به این ترتیب رئال 4-1 به پیروزی رسید.