اسپانیا

گریزمان: منصفانه نیست در این شرایط از اتلتیکو جدا شوم

فوتبال ترایب- آنتونیو گریزمان، ستاره اتلتیکو مادرید تایید کرد که به دلیل ممنوعیت حضور اتلتیکو در بازار نقل و انتقالات، در این تیم خواهد ماند.

در حالی که تیم های بزرگی مانند منچستریونایتد و رئال مادرید در طول فصل تمایل خود را برای جذب این ستاره فرانسوی نشان داده بودند و شایعاتی در مورد مذاکره با این تیم ها وجود داشت، گریزمان نیز تمایل خود را برای پیوستن به الدترافورد نشان داده بود.

بااین وجود مهاجم 26 ساله اتلتیکو مادرید پس از آنکه CAS اعلام کرد این تیم پیش از ژانویه 2018 اجازه خرید بازیکن جدیدی را ندارد، اذعان داشت ترک کردن اتلتیکو غیرمنصفانه خواهد بود.

او در مصاحبه با خبرنگاران گفت:”CAS ممنوعیت حضور در بازار نقل و انتقالات را برای اتلتیکو مادرید لغو نکرد. بنابراین تصمیم گرفتم در این باشگاه بمانم. امیدوارم فصل خوبی در انتظار ما باشد و بتوانیم در ژانویه قراردادهای خوبی ببندیم.

برای باشگاه و هم تیمی هایم شرایط دشواری است و ترک کردن آنها در این شرایط کار منصفانه ای نخواهد بود.”

گریزمان در توئیتی حمایت خود را از اتلتیکو اعلام کرده بود و نوشته بود:”حالا بیش از هر زمان دیگری اتلتیکو به اتحاد نیاز دارد”

در ژانویه 2016 اتلتیکو به دلیل بستن قرارداد با بازیکنان زیر سن قانونی و زیر پا گذاشتن قوانین فیفا در این مورد جریمه شد و امکان حضور در دو پنجره نقل و انتقالات رااز دست داد. رئال مادرید نیز چنین ممنوعیتی را دریافت کرده بود اما با فرجام خواهی این جریمه را به نصف کاهش داد و به همین دلیل می تواند در این پنجره نقل و انتقالات حضور داشته باشد.

پس از آنکه کمیته رسیدگی به فرجام خواهی فیفا در سپتامبر گذشته، جریمه اتلتیکو را لغو نکرد آنها پرونده خود را به CAS بردند اما نتوانستند ممنوعیت خود را کاهش دهند.

گزارش های رسیده از انگلیس در این هفته حاکی از آن بود که یونایتد تمایل خود را به جذب گریزمان از دست داده است زیرا این گمانه زنی وجود دارد که گریزمان اتلتیکو را ترک نخواهد کرد.

خبرها حاکی از آن است گریزمان که در مجموع رقابت های این فصل 26 گل برای اتلتیکو به ثمر رسانده است و 12 پاس گل داده است در هفته پیش رو قراردادش را با اتلتیکو تمدید خواهد کرد.