لیگ قهرمانان اروپا

شکست در فینال چمپیونزلیگ، فصل یووه را خراب نکرد

فوتبال ترایب- جامپیرو ونتورا، سرمربی ایتالیا معتقد است یوونتوس با وجود آنکه قهرمانی چمپیونزلیگ را از دست داد عملکرد بسیار خوبی در این فصل داشته است و باید به آن افتخار کند.

شاگردان مکس آلگری با شکست سنگین 4-1 مقابل رئال مادرید در فینال کاردیف در سه فصل گذشته دو بار عنوان قهرمانی را از دست دادند. این شکست موجب شد که یوونتوس برای دومین بار(بار اول در سال 2010) سه گانه را از دست دهد.

آندریا آنیلی، رئیس باشگاه یوونتوس به بازیکنانش باید به عملکرد این فصل خود افتخار کنند و ونتورا از آنها انتظار دارد شکست را فراموش کنند و برای بدست آوردن قهرمانی در فصل بعد بجنگند.

ونتورا در مصاحبه با خبرنگاران گفت:”فکر نمی کنم فوتبال ایتالیا چیزی کم از دیگر لیگ های اروپا داشته باشد. اینکه یوونتوس بدون شکست و تنها در حالی که سه بار دروازه اش گشوده شد به فینال رسید فوق العاده بودن این تیم را اثبات می کند و 90 دقیقه بازی فینال چیزی را عوض نخواهد کرد.

آنها شکست خوردند و باید آن را بپذیرند. من با آنیلی کاملا موافقم. یوونتوس فصل فوق العاده ای را پشت سر گذاشت و نباید این را فراموش کرد.

اگر بخواهیم از زاویه ای متفاوت به این مسئله نگاه کنیم می توانیم بگوییم شکست در دیدار فینال به آنها این انگیزه را می دهد که فصل بعد برای بدست آوردن قهرمانی با تمام توان مبارزه کنند.”

در حالی که بوفون، بارزالی، کیلینی، بونوچی و مارکیزیو همراه با تیم ملی ایتالیا چهارشنبه در دیداری دوستانه به مصاف اوروگوئه می روند، ونتورا در این مورد گفت:”نمی دانم چه چیزی به آنها بگویم و چه توصیه ای کنم اما می دانم مشکلی وجود نخواهد داشت و آنها در آمادگی کامل به تیم خواهند پیوست.”