اروپا ایتالیا

بوفون: یک سال دیگر برای قهرمانی در چمیونزلیگ فرصت دارم

فوتبال ترایب- جیانلوئیجی بوفون، کاپیتان باتجربه یوونتوس، تاکید کرد برای بدست آوردن عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ هنوز یک فرصت دیگر در فصل آینده دارد.

قهرمان سری آ در فینال لیگ قهرمانان در کاردیف با نتیجه 4-1 مغلوب رئال مادرید شد. رئال مادرید که با گل های کاسمیرو، آسونسیو و رونالدو به پیروزی رسید، اولین تیمی است که توانسته است در فرمتجدید رقابت های لیگ قهرمانان از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

بوفون که تاکنون سه بار قهرمانی چمپیونزلیگ را در دیدار فینال سالهای 2003 و 2015 و 2017 از دست داده است هنوز نتوانسته است مهمترین عنوان قهرمانی رقابت های لیگ اروپا را در کارنامه خود قرار دهد.

سنگربان 39 ساله یوونتوس گفته است پذیرفتن این شکست در فینال کار دشواری خواهد بود به ویژه در شرایطی که یوونتوس قصد داشت در این فصل سه گانه را بدست آورد اما باید این واقعیت را قبول کند.

او گفت:”هنوز یک سال دیگر از قراردادم باقی مانده است و این به آن معناست که هنوز یک فرصت دیگر برای بدست آوردن عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ دارم.

در این فصل عملکرد بسیار خوبی داشتیم و بهتر از این بودن کار دشواری خواهد بود. زیرا می توانستیم در این فصل نتیجه فوق العاده ای داشته باشیم اما متاسفانه نتوانستیم کار را به خوبی تمام کنیم.”

بوفون در سال 1999 با پارما جام یوفا را بدست آورد اما در فینال های چمپیونزلیگ مغلوب میلان، بارسلونا و یوونتوس شد. کاپیتان یوونتوس در ماه می 2016 به مدت دو سال قراردادش را با این باشگاه تمدید کرد و به نظر می رسد که آخرین قرارداد او پیش از بازنشستگی باشد.