ایران

قوچان نژاد: رسیدن به جام جهانی پایان کار تیم ملی نیست

فوتبال ترایب- رضا قوچان نژاد، مهاجم گلزن تیم ملی ایران، تاکید کرد که رسیدن به جام جهانی تنها یک گام مهم برای این تیم تلقی می شود و هدف نهایی این تیم نخواهد بود.

قوچان نژاد که در رقابت های فصل اخیر لیگ هلند نمایش های بسیار خوبی در ترکیب هیرنفین داشت، به تازگی به اردوی تیم ملی اضافه شد تا برای دیدار سرنوشت ساز مقابل ازبکستان در مقدماتی جام جهانی روسیه آماده شود.

در حال حاضر تیم ملی با 17 امتیاز از 7 بازی، در صدر گروه یک مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا قرار دارد و یک پیروزی در دیدار خانگی مقابل ازبکستان، صعود ایران به جام جهانی را قطعی خواهد کرد اما قوچان نژاد تاکید کرد که این نهایت آرزوی شاگردان کارلوس کی روش نیست.

او گفت:” ما می دانیم که بازی مان در مقابل ازبکستان چقدر اهمیت دارد و می دانیم که باید در بهترین وضعیت خود باشیم. ما باید برای به دست آوردن هر امتیاز سخت تلاش کرده و بجنگیم چرا که هنوز به جام جهانی صعود نکردیم.

برای ما عادی است که طرفداران از بازی با ازبکستان نتایج خوبی را توقع داشته باشند. آنها نتیجه ی کار و تعهد ما را در به دست آوردن نتایج خوب و نخوردن گل در بازی های قبلی دیده اند اما می دانیم که باید تا آخرین لحظه برای رسیدن به هدف کار کنیم و بجنگیم. ما  بی ادعا بوده ومی دانیم اگر به سختی تلاش کرده و خودمان را وقف کارمان کنیم به هدفمان نزدیک تر می شویم.

ما در جام جهانی قبل هم بودیم و خیلی عالی می شود اگر در بعدی هم باشیم، مسلما ما نهایت تلاشمان را می کنیم که در جام جهانی باشیم، اما اگر به صعود به جام جهانی دست یافیم من بدان به چشم یک گام مهم دیگر نگاه می کنم که پیش روی ما است تا اینکه نهایت تلاشمان را در آن انجام دهیم و رشد نمییم. بنابراین جام جهانی پایان کار نیست.”