لیگ قهرمانان اروپا

فینال چمیونزلیگ 2017؛ رئالی ها و یوونتوسی ها چه گفتند؟

فوتبال ترایب- رئال مادرید و یوونتوس امشب در دیدار فینال رقابت های لیگ قهرمانان اروپا مقابل هم قرار خواهند گرفت؛ دیداری که برای خیلی ها یادآور رویارویی دو تیم در فینال سال 1998 در آمستردام است.

رئالی ها که برای دفاع از عنوان قهرمانی پای به این دیدار می گذارند، بعد از قهرمانی در لالیگا، انگیزه زیادی برای فتح دوباره چمپیونزلیگ دارند و در مقابل یوونتوس به دنبال کسب اولین قهرمانی در این رقابت ها در 21 سال اخیر است.

پیش از این دیدار مربیان و ستاره های دو تیم در مورد دیدار امشب صحبت کردند که آن را مرور می کنیم:

سرخیو راموس:” ما هر کاری بتوانیم انجام می دهیم تا جام را به خانه بیاوریم. ما در باد موفقیت های گذشته مان نمی خوابیم. ما هر کاری بتوانیم در زمین انجام می دهیم تا پیروز شویم.

باشگاه ما و هویت رئال چنین دستاوردی را می طلبد. ما یک جذبه متفاوت داریم و تاریخچه ما خود گویای همه چیز است که اتفاقی نیست.

اما ما باید رکوردهای تیمی را فراموش کنیم. باید فکر کنیم که این اولین جامی است که می توانیم ببریم. ما بسیار باانگیزه هستیم و می خواهیم برای دومین سال پیاپی قهرمان شویم.”

جانلوئیجی بوفون:” ما به خودمان اطمینان داریم اما باید فروتنی مان را هم حفظ کنیم زیرا رئال در فینال ها خوب کار می کند. آنها به پیروزی در فینال ها عادت دارند؛ در حالی که ما در چند فینال شکست خوردیم. شاید از این نظر بازی خوبی باشد و ما تلاش خواهیم کرد تا به رکورد آنها پایان بدهیم.”

زین الدین زیدان:” ما برای این دیدار کاملا آماده هستیم. ما برای رسیدن به اینجا سخت کار کردیم و شرایط ذهنی خوبی داریم.

فشاری روی ما نیست. ما همیشه با چنین فشاری زندگی می کنیم. می دانیم که بودن در چنین باشگاهی چه معنایی دارد. ما همیشه می گوییم که مدعی اصلی هستیم. می دانیم که این یک فینال دیگر است. ما شانس بیشتری داریم و هرکاری برای پیروزی انجام خواهیم داد.

اگر به من می گفتید که چنین دیدارهایی را به عنوان مربی تجربه خواهم کرد، باور نمی کردم. من از این لحظات لذت می برم؛ همین طور بازیکنانم. این تجربه فوق العاده ای است.”

مکس آلگری:” در سال 2015 ما به فینال رسیدیم اما در عین حال خیلی با انگیزه نبودیم. به اندازه کافی اعتماد به نفس نداشتیم زیرا سال ها در چمپیونزلیگ مشکل داشتیم.

ما مطمئنا شانسی به فینال نرسیدیم اما انتظار پیروزی نداشتیم. اما امسال متفاوت است. سال قبل، ما در چمپیونزلیگ خوب کار کردیم اما در یک هشتم نهایی مقابل بایرن در فاصله یک دقیقه تا پایان بازی شکست خوردیم. پس از آن به تدریج بهتر شدیم. اکنون کاملا متفاوت است. یوونتوس خیلی پیشرفت کرده است.”