ایران

فدراسیون فوتبال: غرامت 10 میلیاردی به جیووا حقیقت ندارد

فوتبال ترایب- صفی الله فغانپور،مسول حقوقی فدراسیون فوتبال، تاکید کرد شایعه غرامت 10 میلیارد تومانی به کمپانی جیووا صحت ندارد اما از توافق اولیه با این کمپانی خبر داد.

فدراسیون فوتبال سال گذشته با این کمپانی ایتالیایی برای تامین البسه تیم ملی به توافق رسید اما به دلیل کیفیت پایین لباس هایی که در اختیار تیم ملی قرار گرفت، این قرارداد به طور یک طرفه از سوی فدراسیون لغو شد و تیم های ملی پیراهن های آدیداس به تن کردند؛ اکنون جیووا به دنبال غرامت است.

در حالی که پیش از این از درخواست غرامت 2 میلیون دلاری این کمپانی اخباری منتشر شده بود، فغانپور تاکید کرد که این ارقام سنگین صحت ندارد.

او به سایت فدراسیون گفت:” فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در یک سال اخیر با رویکرد جدیدی نسبت به پرونده های حقوقی و همچنین قراردادهای داخلی و خارجی منعقدشده بازنگری کرده است.از جمله این موارد،موضوع قرارداد جیووا بوده که تا اینجای کار  با نماینده تام الاختیار این شرکت نشست های مختلفی داشته ایم.

البسه ای که جیووا در اختیار تیم های ملی قرار می داد، از نظر کیفیت از شرایط مطلوبی برخوردار نبود و نماینده شرکت هم در جلساتی که داشتیم این را پذیرفت.به همین دلیل با نماینده شرکت در ایران مذاکرات متعددی داشتیم و به توافقات خوبی رسیدیم.

فغانپور خاطرنشان کرد:بحث های مطرح شده پیرامون رقم 10 میلیاردی بابت فسخ قرارداد با جیووا عاری از واقعیت است و خود جیووا چنین بحثی را مطرح نکرده است.در این شرایط  مشخص نیست در برخی اخبار چگونه چنین مواردی مطرح می شود.به عنوان مسول حقوقی فدراسیون فوتبال می گویم که در این پرونده، نه تنها بحث پرداخت غرامت از سوی فدراسیون فوتبال مطرح نیست بلکه در نهایت با جیووا به صورت مسالمت آمیز موضوع را حل و فصل خواهیم کرد.”