پرسپولیس

پرسپولیس و مشکل میزبانی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

فوتبال ترایب- با اینکه پرسپولیس پس از مدتها در جمع هشت تیم برتر آسیا قرار گرفته است ولی احتمال زیادی دارد که هواداران این تیم نتوانند از این تیم در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حمایت کنند.

دو تیم از چهار تیم راه یافته به این مرحله از باشگاه های عربستانی هستند. الهلال و الاهلی که مطابق توافق صورت گرفته با AFC‌ و به دلیل مشکلات سیاسی بازی با آنها در کشور ثالث برگزار خواهد شد.

بنا براین تنها در صورتی که مطابق قرعه کشی 16 خرداد، العین امارات رقیب پرسپولیس شود یکی از بازی های قرمزها در آزادی برگزار خواهد شد و فرصت حمایت یار دوازدهم از تیم محبوب وجود خواهد داشت.

در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، عمان میزبان بازیهای نمایندگان ایران در برابر تیمهای عربستانی بود و انجام بازی ها در فصل سرما در این کشور زیاد برای نمایندگان ما ایجاد مشکل نمیکرد اما با توجه به اینکه بازی های یک چهارم در اواخر مرداد و شهریور برگزار میشود، انتخاب این کشور برای میزبانی حرکت نسنجیده ای به نظر میرسد و عملا تیم عربستانی را در نقطه برتری برابر پرسپولیس قرار می‌دهد.

از این رو شنیده شده که باشگاه پرسپولیس ترکمنستان یا تاجیکستان را به عنوان میزبان رقابت احتمالی با رقبای عربستانی معرفی کرده است. البته ازبکستان هم جز گزینه ها میتوانست باشد ولی به دلیل همراهی نکردن این کشور برای میزبانی نمایندگان ما در مرحله گروهی ، در این دور نام آنها مطرح نشد.

از طرف دیگر اختلافات سیاسی تازه بین قطر و عربستان باعث شده است تا احتمالا بحرین در بازی میزبانی تیم های عربستانی شاهد رویارویی احتمالی آنها با پرسپولیس خواهد بود.