استقلال

افتخاری: خیلی‌ها منتظر شکست استقلال بودند تا من برکنار شوم

فوتبال ترایب- مدیرعامل باشگاه استقلال با رد شایعات پیرامون عزلش پس از شکست سنگین از العین گفت وزارت ورزش عاقل تر از این است که با یک شکست کسی را برکنار کند.

سیدرضا افتخاری درباره بازی با العین و نتیجه عجیبش گفت:” این اتفاقات در فوتبال طبیعی است. برای برزیل هم در جام جهانی 2014 رخ داد، برای بارسلونا و دیگر تیم‌ها نیز چنین شکست‌هایی رقم خورده است. یکی از مهمترین عوامل شکست استقلال، نبود 4 هافبک اصلی ما بود. فرشید اسماعیلی، امید ابراهیمی، امید نورافکن و فرشید باقری را از دست دادیم. در واقع کمر تیم ما شکست و دست علیرضا منصوریان بسته شد. همچنین بازیکنان در گرمای وحشتناک امارات از شرایط ایده‌آل خارج شدند. زمانی که هم تیم اشتباه می‌کند، گل خوردن باعث از هم پاشیدن شیرازه تیم شده و در ادامه‌ گل‌های دیگری می‌خورد.”

او ضمن پذیرش مشکلات تیم خبر از تشکیل جلساتی برای ریشه یابی دلایل این اتفاق داد:” باید ریشه‌یابی کنیم که چرا این اتفاق افتاده و از کجا ناشی می‌شود. من با منصوریان صحبت کردم و قرار شد یک جلسه دیگر برگزار کنیم تا ریشه‌یابی کنیم. نباید دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم یا به قول منصوریان چنین روزهایی را نبینیم. یک بخش این شکست به باشگاه، مدیریت و سرمربی برمی‌گردد. باید تدابیری اندیشیده شود که بخشی از صاحبان باشگاه بتوانند به ما کمک کنند.”

افتخاری با اشاره به توان تیم استقلال در رقابت ها افزود:” توان ما در این مرحله همین بود و نباید به مربی و بازیکن ایراد بگیریم. با منصوریان صحبت کردم و به او گفتم که باید بازیکنان بزرگی را جذب کند که در میدان‌های بزرگ به میدان رفته باشند. باید بازیکنان کلیدی جذب کنیم نه بازیکن معمولی، به منصوریان گفتم که ما نباید با بازیکن معمولی قرارداد ببندیم.”

او با تکذیب خبر برکناری اش پس از این شکست اظهار داشت:” چنین چیزی را تکذیب می‌کنم، وزارت ورزش عاقل‌تر از این حرف‌هاست که با یک شکست چنین تصمیمی بگیرد. وزارت ورزش عملکرد من را بررسی خواهد کرد، ما این همه بازی بردیم اما برخی‌ها آن را نادیده می‌گیرند. کسانی که چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند، پیش از این هم این حرف‌ها را زده بودند. آنها منتظر چنین شکستی بودند، اما ما کار خودمان را می‌کنیم. هر موقع وزارت ورزش احساس کرد، عملکردم ناموفق بوده، رودربایستی ندارم و خداحافظی می‌کنم.”

مدیرعامل استقلال پیکان را به سمت مدیران سابق این تیم گرفت و تاکید کرد:” کلیات بحث من چیز دیگری است. باشگاه استقلال بالای 100 میلیارد بدهی دارد، چه کسانی این بدهی را برجای گذاشتند؟ کاری کردند که نمی‌توانم 4 بازیکن بزرگ جذب کنم، من نمی‌خواهم در حال حاضر عاملان این مشکلات را معرفی کنم، هنر من این است که مشکلات را جمع و جور کنم. باشگاهی به من تحویل داده نشده که حساب‌هایش شفاف باشد.”